SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstifa yakın!

GALATASARAY yönetiminde beklenen çatlak ortaya erken çıktı. Geldiği ilk gün camiada “Ne kadar kalacağı” tartışılan Cüneyt Tanman futbolu bıraktı. “Tek tabanca kaldım, üstelik transferi yaptırmayan, Ibrahimoviç'leri aldırmayan adam oldum” diyen Tanman gördüğü yanlışların altını çizdi. Ayrıca başkanın kardeşi Mehmet Özbek'i de işaret etti. Gönül telini koparan söz ise Dursun Özbek'in “Sen gitme primleri konuşmaya Mehmet gitsin” cümlesi. Seçildiği günden bu yana futbol yönetiminde etkisiz olduğunu hisseden ve aslında kendi doğrularını Galatasaray adına kullanacağını düşünerek gelen Tanman, ancak düne kadar dayanabildi.

Bu fikir çatışmasının altında kulüp ekonomisindeki sıkıntılarda yatıyor aslında. Aysal yönetiminden kalan ekonomik yırtığı iki kupa dikmeye yetmedi elbette. Kulüp hala UEFA'nın denetimi altında. Bir yıl daha inceleme sürecek. Galatasaray'ı bekleyen yaptırımlar var. Özbek de bunun farkında ve transferde fazla açılmak istemiyor. Bu nedenle kardeşini Florya'ya gönderdi belki. Ama seçim kozu olarak ön plana çıkan ve futbolun içinden gelen Tanman'ı bu atama ilk günden rahatsız etti. Bu gelişme sonrasında Tanman'ın yönetim kurulu üyesi gibi değil de sportif direktör gibi konumlanması da sıkıntıyı arttırdı.

Futbol yönetiminden istifası öncesi; Ahmet Akcan'ı son dakikada alt yapıda görevlendiren Tanman; bu operasyondan dolayı da eleştiri aldı. Bazı isimlerin Akcan için ' Üç takıma önerdi, olmadı buraya getirdi' şeklinde yorumlarını işiten Tanman büyük rahatsızlık duydu. Bırakma kararının ardında Akcan ataması ve ardından gelen bu eleştiriler de rol oynadı.

Şimdi ne olacak?

Bu gelişmeler sonrası tabi ki yönetim de karışacak. Tanman; bu söylemleri sonrasında ilk yönetim kurulu toplantısında başkanın karşısına oturduğu zaman nasıl bir tavırla karşılaşacak? Başkan Özbek kardeşi konusundaki söylemler ve bunun kamuoyu önünde konuşulmasından oldukça rahatsız. Ayrılık haberini medyadan duyduğu için de kırgın. Bu nedenle Tanman'dan yönetim kurulu üyeliğinden istifasını isteyebilir. Benim tanıdığım Tanman da bu evliliği fazla sürdürmez. Galatasaray'ı düşünerek belki bugün yönetim de kaldı ama haftaya bu iş biter.

Fazla uzamaz.

İstifa yakın!

Yazarın Diğer Yazıları