SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe'de yönetimden teknik heyete kadar herkes Shakhtar Donetsk ile oynanacak olan Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme maçına odaklandı.

Sarı-lacivertli kulüpte transfer çalışmaları da bu turdan çıkacak sonuca göre şekillenecek. Şu anki kamp çalışmaları ve hazırlık maçlarının ardından rapor hazırlayan Teknik Direktör Pereira, yönetimden orta saha ve sağ kanada transfer istedi. Orta saha transferine kesin gözüyle bakılırken sağ kanat için araştırmaların sürdüğü öğrenildi. Ancak yönetim bu transferler için acele etmeme kararı aldı.

Takımın ve camianın Shakhtar maçı havasını girmesi sebebiyle hem konsantrasyonu bozmamak, hem de mevcut yabancı sayısını düşürmek isteyen Fenerbahçe Yönetimi takviyeleri daha sonra masaya yatıracak. Şampiyonlar Ligi'ne kalınması durumunda orta sahanın yanında sağ kanada da kesin olarak bir isim alınacak.

AVRUPALI İSTİYOR

Teknik Direktör Pereira, transferde Avrupalı oyuncular üzerinde duruyor. Bazı önerilen Afrikalı isimleri veto eden Portekizli çalıştırıcının sebep olarak Afrika Kupası'nı gösterdiği, takımın bundan etkilendiğini belirttiği öğrenildi. Uzun vadeli planlar yapan ve bu yüzden Afrikalı oyuncuların sayısını az tutmak isteyen Pereira'nın kafasındaki bazı oyuncuları da Sportif Direktör Terrenao'ya ilettiği öğrenildi.