SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Garanti Koza Arena’da gerçekleştirilen TEB BNP Paribas İstanbul Cup Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası’nda çiftlerde Sırp partneri Jelena Jankovic’le finale kalan Türk tenisçi Çağla Büyükakçay, şampiyonluk yaşamak istediğini söyledi.

Geçen yıl Romanya’da düzenlenen WTA turnuvasında İtalyan partneri Karin Knapp’la final oynamasına rağmen şampiyonluğa uzanamayan Çağla, bu kez mutlu sona ulaşacaklarına inandığını belirtti. Şampiyon olacaklarına inandığını belirten Çağla, şunları söyledi:

Jankovic büyük bir star. Onunla oynamam herkesi heyecanlandırmıştı. Finale çıkmamız daha da heyecan verici. İletişimimiz çok iyi. Başarımız da buradan geliyor. Kariyerimin ikinci finalimi evimde oynayacağım, kazanarak şampiyon olmak istiyorum.”

ÇAĞLA’YA ÖVGÜ YAĞDIRDI

Final hakkındaki düşüncelerini anlatan tecrübeli tenisçi Jankovic ise, “Teklerde ilk turda elendikten sonra çiftlerde finale kalmak benim için güzel bir teselli oldu. Çağla’yla ilk defa oynamamıza rağmen finale çıktık. Çağla’yla oynamak büyük bir zevk. Çok iyi oynuyoruz. Umarım finali de kazanırız” şeklinde konuştu.