SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Edirne’de bu yıl 654’üncüsü gerçekleştirilen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin ikinci gününde, ilk tur müsabakaları yapıldı.

Sarayiçi Er Meydanı’ndaki başpehlivanlık müsabakalarında, 54 güreşçi ikinci tura yükselmek için mücadele etti. Günün en önemli müsabakasında ise geçen yılın başpehlivanı Fatih Atlı ile, 4 yıl önce yenildiği rakibinden rövanşı almak isteyen 2009 ve 2010 yılları başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil karşılaştı.

KIYASIYA MÜCADELE

Seyircinin en çok merak ettiği güreş maçında, 2011 yılında finalde Fatih Atlı’ya yenilen ve “kemeri yanan” Mehmet Yeşil Yeşil, rakibinden rövanşı alamadı.

Final niteliğindeki güreşte uzun süre birbirlerini tartan iki başpehlivan, normal sürede yenişemedi. Geçen yıl altın kemeri kazanan Fatih Atlı, puanlama bölümünde rakibi Mehmet Yeşil Yeşil’i açık düşürerek ikinci tura yükselmeyi başardı.

Baş boyundaki ilk tur güreşlerinde rakiplerini yenerek tur atlayan pehlivanlar şöyle:

Osman Aynur, Orhan Okulu, İsmail Balaban, İbrahim Çoraman, Recep Kara, Fatih Atlı, Serhat Balcı, Abdullah Güngör, Şaban Yılmaz, Mehmet Fatih Bakır, Serhat Gökmen, Ahmet Kavakçı, Süleyman Aykırı, İsmail Koç, Ramazan Bircan, Murat Gençtürk, Fatih Çakıroğlu, Mehmet Aydın Polatçı, İsmail Erkal, Hasan Cengiz, Hüseyin İyican, Mecit Yıldırım, Hamza Köseoğlu, Ali Altun, Ekrem Yavuz, Ümit Balta ve Erkan Ertan.