SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

ASGD’den Bölükbaşı’na kınama

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Bursa Şubesi, Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı'nı, Sönmez Medya muhabiri Barış Yalım'a sözlü ve fiili saldırıda bulunduğu gerekçesiyle kınadı.

Güncellenme: 17:41, 25/07/2015
ASGD’den Bölükbaşı’na kınama

Derneğin Bursa şubesinden yapılan yazılı açıklamada, Bursaspor’un Almanya kampında yaşanan olayda, halkın haber alma hakkını yerine getirme çabasının dışında hiçbir amacı olmayan ve sadece mesleğinin gereğini yerine getirmek isteyen bir gazeteciye yapılan saldırının kabul edilemez olduğu belirtildi.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, futbolcular ve kulüp personelinin araya girerek daha vahim gelişmeleri önlediğinin belirtildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı’nın, takımın Almanya kampını takip eden Sönmez Medya muhabirlerinden Barış Yalım’ı, sözlü ve fiili şiddet uygulayarak antrenman sahasından atmaya çalışması kaygı verici, çirkin bir tavırdır. Antrenmanlarda futbolcular arasında yaşanan ciddi tartışma ya da kavgalar da doğal olarak gazetecilerin haber değerlendirme kriterleri arasında bulunur. Söz konusu olayda Recep Bölükbaşı’nın meslektaşımıza yönelik tavrı asla kabul edilemez. Tam tersine, doğabilecek herhangi bir olayı yatıştırma gibi bir sorumluluğu olması gereken Bölükbaşı’nın her koşulda sağduyulu bir tavır takınması beklenir. Meslektaşımıza yönelik saldırının 24 Temmuz Basın Bayramı’nın kutlandığı güne denk düşmesi ise ayrıca üzücü ve manidardır.”

Yayınlanma Tarihi:17:16,