SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Öldükten sonra bir düşünürüm”

“Öldükten sonra bir düşünürüm”

Olympiakos’un ardındanMarsilya’yı da üç golle deviren sarı-lacivertli ekipte Portekizli teknik adamfutbol felsefesenin kazanmak üzerine kurulu olduğunu belirtip, "Kimseden korkmuyoruz" sözleriyle Ukrayna ekibine gözdağı verdi.

Şampiyonlar Ligi'nde S.Donetsk ile oynayacağı 3. ön eleme maçları öncesi iki ciddi hazırlık karşılaşmasını da kazanan F.Bahçe'de yüzler gülüyor.

Bir ay içinde sarılacivertli ekibin çehresini değiştiren teknik direktör Vitor Pereira, zorlu sınav öncesi oldukça iddialı konuştu. Basın mensuplarıyla bir sohbet toplantısı gerçekleştiren Portekizli teknik adam, Avrupa'daki rakiplerden çekinmediğini söyledi.

Pereira, “Ben futbolda hiçbir şeyden korkmuyorum. Bir fikre inanırsınız ve sonuna kadar öyle gidersiniz. Oyuncular bana istediğimi verirse, sistem benim için önemli değil” dedi.

MAÇ AYRIMI YAPMAM

Sarı-lacivertli teknik adam, kenarda hazırlık karşılaşmalarında atılan gollere bile çok sevindiğinin hatırlatılması üzerine de bu konuya açıklık getirdi. 46 yaşındaki çalıştırıcı “Benim için hazırlık maçı, resmi maç diye bir ayrım yoktur. Hep kazanmak vardır. Buraya (kafasını işaret ederek) kazanmayı yazmamız lazım. Kafamıza önce kazanmayı sokmamız gerekir. Şampiyonluğa giden yolun mantalitesi budur. Ölmek gerekirse orada ölürüm” diye konuştu. Sohbette oldukça keyifli gözüken Pereira bu sözlerinin sonrası da ise gülerek “Öldükten sonra bir düşünürüm” diye espriyi patlattı.