SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mario Gomez için tarih verdiler!

Beşiktaş, Mario Gomez’in transferindeki ufak pürüzleri gidermek üzere. İtalyan gazeteleri ise tecrübeli santrforun üç gün sonra İstanbul’a gelerek resmi imzayı atacağını öne sürdü.

Güncellenme: 07:34, 24/07/2015
Mario Gomez için tarih verdiler!

amkspor.com / Beşiktaş, Mario Gomez transferinde adım adım sona yaklaşıyor. İtalyan kulübü Fiorentina ile görüşmeler son aşamasına geldi. Takımı ile birlikte kampta bulunan 30 yaşındaki futbolcunun sürekli menajeriyle görüştüğü ve transfer süreciyle ilgili bilgiler aldığı ifade ediliyor. 30 yaşındaki forvet, menajeri kanalıyla kulübüne baskı yapıyor.

İTALYA’YA ÇIKARMA YAPILDI

Son olarak yaklaşık 5 milyon Euro yıllık ücret karşılığında sözlü anlaşmaya varan yönetim, son detaylar üzerinde çalışıyor. Transferin tamamlanmasındaki engel ise Fiorentina ile Gomez arasındaki mali sorun olarak gözüyor. İtalyan ekibinden alacaklarına karşılık bonservisini talep eden Gomez henüz istediğini elde edemedi. Veşiktaş'ın dış ilişkilerden sorumlu yöneticisi Erdal Torunoğulları transferi sonuçlandırmak için İtalya'ya gitti.

ÇİZME BASINI ‘BİTTİ’ YAZDI

İtalyan basını ise Alman yıldızın yeni sezonda Beşiktaş forması giyeceğini öne sürdü. İtalya'nın en önemlyi gazetelerinden Corriere dello Sport, Gomez'in Beşiktaş'la her konuda anlaştığını, kulüple sorunlarını giderir gidermez kamptan ayrılacak İstanbul'un yolunu tutacağını öne sürerken, siyah-beyazlı ekipte pazartesi günü resmi sözleşme imzalayacağını da iddia etti. Gomez, geçen sezon Fiorentina'da 32 resmi maçta 10 gol atlıştı.