SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
F.Bahçe korku salıyor!

F.Bahçe korku salıyor!

Geçen sezon resmi karşılaşmalarda tutturulan 1,88’lik gol atma oranı 2,75’e çıktı. Gol yeme oranı ise 0,93’ten maç başına 1’e yükseldi. Kanarya yediğinden fazlasını atan bir takım profili çiziyor, yeni sezon öncesi korku salıyor.

Birçok isimle yollarını ayıran 8 yeni oyuncuyu kadrosuna katan Fenerbahçe’deki değişim geride kalan 8 hazırlık maçının ardından belirgin bir şekilde ortaya çıktı.

Sarı-Lacivertliler geçen sezon oynanan resmi maçlarda çok golcü bir kimlik ortaya koyamamış, buna karşın defansif anlamda iyi bir görüntü çizmişti.

Oynanan 45 resmi maçta 85 gol atan Kanarya karşılaşma başına 1,88 gol atmıştı. Yenilen 42 golün maç başı ortalaması ise 0,93 olmuştu.

22 KEZ AĞLARI SARSTILAR

Fenerbahçe yeni sezon öncesi oynadığı 8 hazırlık karşılaşmasında ise bambaşka bir profil çizdi. Vitor Pereira’nın öğrencileri, yeni yıldızlarla desteklenmiş kadrosuyla rakip fileleri tam 22 kez sarsarken 2,75 gol ortalaması tutturdu. 7 galibiyet, 1 yenilgi elde ettiği bu 8 maçta, 8 kez ağlarından top çıkararak karşılaşma başına ortalama 1 gol yedi. Böylelikle taraftarlarına ‘yediğinden çok daha fazla gol atan bir takım’ izlenimi verdi.

ARAYIŞLAR BU YÖNDE

Öte yandan bu durum, transferde bundan sonraki dönemde politikanın nasıl olmasına dair de ipuçları veriyor. Yapılan yorumlara göre Sarı-Lacivertliler en çok orta sahada defansif yönü kuvvetli olan ancak hücuma da destek verebilen bir isme ihtiyaç duyuyor. Nitekim Sarı-Lacivertli yönetim de söz konusu profilde bir oyuncu için arayışlarını sürdürüyor.

Kanarya'nın 8 hazırlık maçı

Fenerbahçe-Voluntari: 2-1 Fenerbahçe-Ş.Urfaspor: 1-0 Fenerbahçe-Zob-Ahan: 7-0 Sivasspor-Fenerbahçe: 2-3 Fenerbahçe-Dnipro: 0-1 Fenerbahçe-V.Guimaraes: 3-1 Fenerbahçe-Olympiakos: 3-2 Fenerbahçe-Marseille: 3-1

NOT…

Geçen sezon Bursaspor formasıyla 22 gol atan Fernandao, Fenerbahçe'de çıktığı 8 hazırlık maçında 5 kez fileleri sarstı. Böylece geçen sezonu 4 golle kapatan Emenike'yi şimdiden solladı.

BUGÜN