SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçirdiği akciğer rahatsızlığı nedeniyle formasından uzun süre uzak kalan NBA oyuncusu Mirza Teletovic, EuroBasket 2015’te kaptanlığını yaptığı Bosna Hersek Milli Basketbol Takımı’nda olamayacak.

Birkaç gün önce NBA takımlarından Phoenix Suns’a transfer olan Teletovic, başkent Saraybosna’da düzenlediği basın toplantısında, “Bu yılki Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda yer almamak akıllıca bir karar” ifadesini kullandı.

AKCİĞER RAHATSIZLIĞI GEÇİRDİ

Geçtiğimiz sezon akciğer rahatsızlığı yaşayan ve uzun süre forma giyemeyen Teletovic, EuroBasket 2015’te forma giyemeyeceği için üzgün olduğunu ancak gelecek sezondan itibaren yeniden milli takımda oynamayı umduğunu kaydetti.

Teletovic, milli takım için ne gerekirse yapmaya hazır olduğunu vurgulayarak, “Bir problemim vardı ve sonrasında böyle olacağını biliyordum” dedi.

Phoenix Suns ile bir yıllık sözleşme imzalayan Teletovic, “Bir yıllık bir sözleşme imzalayarak rahatsızlığımın geçtiğini göstermek ve bununla ilgili ön yargıları kırmak istedim” diye konuştu.

Eurobasket 2015’te İsrail, Polonya, Fransa, Rusya ve Finlandiya’nın bulunduğu A Grubu’nda mücadele edecek Bosna Hersek, bugün öğleden sonra başkent Saraybosna’da kampa girecek.