SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’taki 2. dönemine başlayan Ricardo Quaresma, Avusturya’daki kampta basın mensuplarının karşısına geçti.

Portekizli futbolcu, Beşiktaş’ta kupa kazanmadan kariyerini noktalamak istemediğini belirtirken, forma numarası konusunda ise 7’de ısrarcı olmadığını söyledi.

Quaresma’nın basın toplantısından satırbaşları şöyle;

“KULÜP VE BEN YENİ SAYFA AÇIYORUZ”

“Başkanımızla bir iki görüşme yaptım. Aramızda şu geçti; geçmiş geçmişte kaldı… Artık bugünü düşünüyoruz. Burada başarılı olmak için büyük bir isteğim var. Kulüp ve ben yeni bir sayfa açıyoruz. Beni en çok üzen şampiyon olamamaktı. Burada harika bir taraftarımız var. Geri dönmemde bu da etkili: Beşiktaş’ta şampiyon olmak. Porto’ya dönüşüm benim içi mutluluk vericiydi. Orası evim… Buraya döndüğüm için de mutluyum. Eskiyi konuşmak istemiyorum.”

“GÜNEŞ İLE ÇALIŞMAK GÜZEL OLACAK”

“Her şeyimi vereceğim. Daha önce neler yapabileceğimi gösterdim. Hiçbir oyuncu bir başına maçı çözemez. Takım olmak zorundasınız. Takıma katkı sağlamak, arkadaşlarıma yardım etmek adına büyük bir isteğim var. Şenol Güneş çok değerli bir hoca onunla çalışmak benim için çok güzel olacak.”

FORMA NUMARASI KONUSU

“Sırt numaram 7 olur 007 olur fark etmez. Önemli olan bu forma için mücadele ediyor olmam. İyi ve genç bir kadro… Tanıdığım isimler var. Deneyimli oyuncularla dolu bir kadro. Çok çalışacağız, kupalar kazanacağız. Burada kupalar kazanmadan kariyerim sonlandırmak istemiyorum.”

“Futbolda iyi oynadığınız dönemler olur, bazen işler istediğiniz gibi gitmez. Her futbolcu her maçı iyi oynamak ister!”

“Burada olmadığım dönemde Beşiktaş’ı yakından takip ettim. Avrupa maçlarını canlı izledim. Sezonun genelinde iyi işler yaptılar. Derbiler tüm sonuçlara açık maçlardır. Derbileri kazanmak, şampiyon olmaya yetmeyebilir.”

“Türkiye’de başka bir takımda kesinlikle oynayamazdım. Eğer başka bir takıma gitseydim kulübe ve taraftara saygısızlık olurdu.”

Yayınlanma Tarihi:15:35,