SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin oynadığı her hazırlık maçında Vitor Pereria'nın oyun anlayışı biraz daha kendini hissettiriyor.

Portekizli sabit bir sisteme bağlı kalmadan maç içinde farklı varyasyonlar denerken özel maçlar bu sezonda sahada farklı bir takım olacağının da sinyalini veriyor. Pereira’nın sisteminde dikkat çeken en önemli olay ise kanat beklerinin görevi.

Gerek İsmail Kartal gerek Ersun Yanal gerekse Aykut Kocaman döneminde Fenerbahçe’nin hücum gücünün en önemli unsurlarından olan kanat bekleri artık eskisi gibi ileri çıkmayacak. Başka bir deyişle hem Caner Erkin hem de Gökhan Gönül alışılagelen çıkışlarını yapamayacak.

Gökhan açıkladı

Guimares maçı sonrasında Gökhan'ın yaptığı “Sezon başında hemen başlayacaklardır ‘Bekler neden ileri çıkmıyor? Şu bu…' diye ama hocanın istediklerini yapmaya çalışıyoruz. Her hocanın sistemi ayrı, aynı sistem devam etse zaten hocalar değişmez” açıklamasının ardında da genç teknik adamın oyun anlayışı yatıyor. Giden oyuncuların dönüşlerde ağır kalmasının takım savunmasının problem yaşamasına neden olduğuna dikkat çeken Portekizli, bu bölgedeki futbolcularının mevkilerinde kalıp önlerindekilerin hücuma katkı yapmasını istiyor.

(Sampiy10)