SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com /  Fenerbahçe, bazı gazetelerde geçen transfer haberleri ile ilgili açıklama yaptı.

Sarı lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Juan Jesus ve Arjen Robben haberlerinin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

İşte o açıklama;

Bugün Fotomaç ve Takvim Gazeteleri'nde yer alan Arjen Robben ile ilgili transfer haberleri yalandır. Ayrıca yine Takvim Gazetesi'ndeki Elias ve Fanatik Gazetesi'ndeki Juan Jesus isimli oyuncularla da hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır.

Sportif Direktörümüz Giuliano Terraneo, iddia edildiği gibi yurtdışında değildir ve ekte bugün çekilmiş güncel fotoğrafından da anlaşılacağı üzere kulüpteki odasında çalışmalarını sürdürmektedir.

Değerli spor basınının da bildiği üzere Süper Lig'in statüsüne göre takımların bir sezonda kadrolarında en fazla 14 yabancı futbolcu bulundurma şansı vardır ve Fenerbahçe'nin mevcut sezon öncesi kadrosunda zaten bu kontenjanın bir fazlası olan 15 yabancı oyuncu yer almaktadır.

Hal böyleyken her gün yeni, yalan haberlerle taraftarları beklenti içine sokmak bu gazetelerin tiraj için okuyucularını, futbolseverleri ve aynı zamanda borsaya açık olan şirketimizin hissedarlarını yanıltması ve kandırması anlamına gelmektedir.

Dün olduğu gibi bugün ve bundan sonra da bu tür doğru olmayan transfer haberleri için ilgili basın kuruluşlarını SPK'ya şikayet edeceğimizin bilinmesini kamuoyunun bilgisine sunarız.

Yayınlanma Tarihi:13:50,