SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Diego Ribas’ın sırrı

Fenerbahçe'de son dönemde performansı artan Diego Ribas'ın bu yükselen grafiğinde teknik direktör Vitor Pereira ile yaptığı konuşmanın etkili olduğu iddia ediliyor.

Güncellenme: 09:53, 23/07/2015
Diego Ribas’ın sırrı

Herkes, “Diego gidecek. 18'e giremez” diyordu. Olympiakos maçında attığı çalımla rakibinin beni kıran Diego çok değişti.

Sırrı: Vitor Pereira. Hoca farkı var. Pereira ilk geldiği gün, Diego'yu çağırdı. Karşısına oturttu. Gözlerinin içine baktı. “Senin kaliteni biliyorum. Sen Avrupa çapında çok özel bir futbolcusun. Neler yapabileceğini biliyorum. Özelliklerini, maharetlerini, her şeyi ortaya koymanı istiyorum. Bunun için de ben sana tüm desteğimi vereceğim.

BENİM DE HATALARIM OLDU

Antrenmanları, ortama sana en uygun şekilde hazırlayacağım. Bireysel çalışmalar yapacağım. Ben sana güveniyorum. Sen de bana güven” dedi. Pereira, idmanlarda ve kamplarda Diego ile bire bir görüşüyor. Motive ediyor. Diego da Olympiakos maçından sonra “Hocanın gözünün içine baktığımda o enerjiyi aldım. Benim istediğim tek şey bana güvenilmesi. Bana güvenildiği vakit ben çok farklı olurum. Geçen sene benim de yanlışlarım, hatalarım oldu. Bu sene ortam çok farklı” dedi.

OYUN SİSTEMİ MUTLU EDİYOR

F.Bahçe'ye gelen yabancı futbolcu sayısı arttı. Portekizce bilen futbolcularla oturup sohbet ediyor. Bunun da ayrı bir motivasyon tarafı var. Oyun sistemi de Diego'yu ayrıca mutlu ediyor. Çok özgür oynuyor. Pereira'nın oynattığı futbol nedeniyle Diego'nun da oyunu değişti. Yeni bir sayfa açtığını söyleyen Diego, “İdmanlardan da maçlardan da keyif hale geldim. İstekli oldum. Geçen sene benim için öğrenme yılıydı. Çok şey öğrendim. Türkiye'yi tanıdım” dedi. Diego kesin ilk 11'e girdi.

Akşam