SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erkekler Hentbol Süper Lig’in 2014-2015 sezonu şampiyonu Beşiktaş Mogaz, yeni sezon hazırlıklarına 27 Temmuz Pazartesi günü başlayacak.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamaya göre, Beşiktaş Mogaz, hafta başında gerçekleştirileceği antrenmanla sezon açılışını yapacak. Süleyman Seba Spor Salonu’nda bir dizi testlerden geçecek oyuncular, 10 Ağustos’a kadar çalışmalarını sürdürecek.

Ekip, kampın ardından 12-15 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek Uluslararası Hentbol Struga Turnuvası’na katılmak üzere 11 Ağustos’ta Makedonya’ya hareket edecek. Siyah-beyazlılar, Fransa temsilcisi Cesson Rennes Metropole, Romanya’nın Dinamo Bükreş, Portekiz’in Benfica, Mısır’ın Al Zamalek ve Makedonya’nın Struga ile Strumica Zomimak takımlarıyla karşılaşacak.

Beşiktaş Mogaz, 22-24 Ağustos tarihlerinde ise İsviçre’de düzenlenecek Lovats Cup’a katılacak. VW-Skoda Grubu’nda yer alan ekip, Riihimaen Cocks, SSV Forst Brixen ve Grasshopper ile mücadele edecek. Siyah-beyazlılar, turnuvanın ilk maçında İsviçre temsilcisi Grasshopper ile karşı karşıya gelecek.