SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalyaspor Kulübü, Almanya’da faaliyet gösteren AC Promedia isimli firmadan kendilerine haciz geldiği yönündeki haberlere ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

“Kulübümüz finansal açıdan problem yaşamamakta olup, iflas etmiş şirketlere haksız olarak para kaptıracak basiretsizlikte değildir” denilen yazılı açıklamada, AC Promedia’nın 2014 yılında iflas ederek ticari sicilden tasfiye edildiği kaydedildi.

İcraya konu edilen mahkeme kararının temyiz edildiği ve dosyanın halen Yargıtay aşamasında olduğunu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Antalyaspor kulüp merkezine icra işlemleri için gelindiğinde, 1 milyon 38 bin 983 lira 50 kuruş, icra müdürlüğüne teminat olarak yatırıldı ve icra takibi durduruldu. Bu para teminat olarak blokelidir ve karşı tarafa ödenmemiştir. Paranın çekilememesi yönünde de mahkemece verilmiş tedbir kararı mevcuttur. Antalyaspor, tasfiye edilen AC Promedia adlı firmadan yaklaşık 300 bin lira alacaklıdır ve bu alacağa ilişkin kesinleşmiş icra takibi bulunmaktadır.”

Antalyaspor’a kasıtlı olarak zarar vermeye çalışıldığı ileri sürülen açıklamada, “Olmayan bir şirket adına kulüpten para ve menfaat talep edilmekte, kulübümüz ve basın organları da yanıltılarak itibarsızlaştırılmaya çalışılmaktadır. Kulübümüzün itibarını zedelemeye çalışanların yaptığı bu işlemlere karşı sessiz kalmayacağız. Avukatlarımız tarafından gerekli yasal süreç ivedilikle başlatılacaktır” denildi.

Bazı internet siteleri ve gazetelerde yer alan haberlerde, Almanya’da faaliyet gösteren AC Promedia adlı şirketin, 2003-2004 futbol sezonunun devre arasında düzenlenecek bir turnuva için, Antalya’daki Atatürk Stadı’nı kiraladığı ancak Antalyaspor’un sözleşme şartlarına aykırı davrandığı için dava açıldığı iddia edilmişti. Haberde, şirketin Antalyaspor’dan faiziyle 1 milyon 38 bin lirayı, icra yoluyla tahsil ettiği iddiaları da yer almıştı.