SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başkan Özbek taraftarı çıldırtacak!

Galatasaray taraftarının transfer ısrarlarını ve tepkilerini Podolski'yi kadrosuna katarak azaltan Başkan Dursun Özbek, yönetim toplantısında beklenmedik bir karar aldı.

Güncellenme: 11:04, 22/07/2015
Başkan Özbek taraftarı çıldırtacak!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yönetim kurulu toplantısında beklenmedik bir karar aldı. Taraftarın transfer beklediği sarı-kırmızılılar, UEFA’dan ceza almak istemeyen Özbek’in vetosuyla transferi durdurdu.

Milliyet’in haberine göre; Sarı-kırmızılıların Sportif AŞ toplantısında, başta futboldan sorumlu yönetici Cüneyt Tanman olmak üzere, Fatih İşbecer, Nasuhi Sezgin, Ural Aküzüm, İsmail Sait Kulacaoğlu, İsmail Sarıkaya ve Tayfun Demir yer aldı. Toplantının ana gündemi, Galatasaray'ın yapmayı planladığı transferlerdi.

TEKNİK HEYET: İHTİYAÇ VAR

Bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılacak olan Cim-Bom'un daha da güçlenmesi için listesini yönetime ileten Hamza Hamzaoğlu'nun düşüncelerini yönetime sunan Tanman, transfer ihtiyacı olduğunu dile getirdi. Ancak Başkan Dursun Özbek, bu düşünceye itiraz etti.

UEFA’DAN CEZA ALAN BAŞKAN OLMAK İSTEMİYOR

Geçen sezon finansal fair play konusunda bir iyi niyet mektubu ileten ve cezadan kurtulan Galatasaray, bu korkusunu yenebilmenin tek koşulunun tasarruf olduğunu biliyordu. Bu nedenle Başkan Dursun Özbek, artık transfer yapmayacaklarını belirtti. Özbek, toplantıda bulunan arkadaşlarına, “UEFA'dan ceza alan bir kulübün başkanı olarak anılmak istemiyorum. Bundan sonra yapacağımız transferler bizi sıkıntıya sokar. UEFA mali kriterler konusunda son derece ciddi” diye konuştu.

Başkanın bu sözleri, yöneticiler üzerinde şok etkisi yarattı. Özellikle Tanman, takımın ihtiyaçları konusunda başkan ile diğer yöneticileri ikna etmeye çalışsa da başarılı olamadı. Toplantıdan moralsiz ayrılan Tanman'ın, Avusturya'daki ikinci kampa bile gitmeyebileceği dile getirildi.

Yayınlanma Tarihi:10:59,