SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Antalyaspor bir yıldız daha alacak

Antalyaspor bir yıldız daha alacak

Antalyaspor Başkanı Güntekin Gencer, kupa koleksiyoncusu bir dünya yıldızını daha kadrolarına katacaklarını söyledi.

Kamerunlu yıldız Samuel Eto’o’yu transfer edip Ronaldinho’yu ise son anda elinden kaçırarak gündeme oturan Antalyaspor, dünya çapında bir yıldız daha transfer etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Antalyaspor Başkanı Güntekin Gencer, transfer çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada yeni yaptıkları transferlerle takımdaki yaş ortalamasının 28 olduğunu söyledi. Gencer,  Eto’o, Lazarevic, Celustka ve Chico’nun zor transferler olduğunun da altını çizdi.

Bosna Hersekli sol bek Josip Kvesic ile de anlaştıklarını anlatan Gencer, şöyle konuştu:

“”İki noktada daha transfer görüşmemiz var. Alternatif olarak bir stoper ve ’10 numara’ diye tabir edilen bir oyuncu transfer edeceğiz. İnce eleyip sık dokuyoruz. Bu iki transferden birisi dünya yıldızı olacak. Kupa koleksiyoncusu bir dünya yıldızını yakında inşallah Antalyaspor’a getireceğiz.”

ETO’O KENDİ PARASINI ÇIKARDI

Maliyeti nedeniyle çok tartışılan Eto’o transferi hakkındaki eleştirilere anlam veremediğini söyleyen Gencer, “Eto’o sayesinde Antalyaspor’u dünyaya tanıttık. Türkiye’nin reklamını yaptık” dedi.

Eto’o transferinin kulübe yük olmadığını da belirten Gencer, şöyle konuştu:

“Hatır gönüle ihtiyaç duymadan şimdiden çoğunluğu yıllık 300 bin lira olan 25 loca satışı yaptık. Eto’o kendi parasını çıkardı. Antalyaspor marka değeri ne kadar büyük olursa Antalya şehrinin marka değeri de o kadar büyüyor. Bir isim transferi bile Antalya şehrinin dünya televizyonlarında, sokaklarında konuşulmasını sağlıyor. Bir transfer görüşmesi için gittiğim Paris’te ‘Eto’o’nun başkanı geldi’ dediler.”