SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / İrfan Yirmibeş

Sarı lacivertli ekip Shakhtar Donetsk maçına kilitlendi… Turuncu-siyahlıların, Oleksandria'yı 2-0 yendiği maçı yardımcılarıyla birlikte izleyen teknik direktör Vitor Pereira rakibi bitirecek formülü hazırladı.

28 Temmuz'da Kadıköy, 4 Ağustos'ta Lviv oynanacak maçlar öncesi Ukrayna ekibini analiz eden Portekizli teknik adam, rakibin orta alandaki en etkili ismi Fred'i Mehmet Topal-Josef ikilisiyle durdurucak. Böylece Brezilyalı yıldızın, forvetteki ikili Bernand ve Eduardo'yu besleyen pas trafiğinin önü kesilecek.

OYUNU GERİDEN KURUYORLAR

Shakhtar’ın oyunu geriden kurduğunu tespit eden 46 yaşındaki çalıştırıcı, Srna ile Azevedo ikilisine baskı yaptırıp, hem onları hataya zorlayacak hem de organize atakların önünü kesecek. Gökhan ve Caner'i özellikle Alex Teixeira konusunda uyaracak olan Pereira, iki bekin de yerlerini kaybetmemelerini isteyecek.

Rakibin katı savunma anlayışının önlerindeki en büyük zorluk olduğunu düşünen Portekizli teknik adam, genç ve yetenekli oyunculardan kurulu S.Donetsk'in kolektif oyun anlamında da başarılı olduğuna dikkat çekecek.