SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Afyonkarahisar Spor Kompleksi’nde ikinci etap kampının ilk antrenmanına çıkan kırmızı beyazlı ekip, ilk olarak grup halinde ofsayt çalışması yaptı. Germe ve çekme hareketlerinin ardından top kapma çalışması yapan Antalyaspor’da teknik direktör Yusuf Şimşek oyuncuları sık sık uyardı. Kondisyon ağırlıklı antrenmanda futbolcuların hayli hırslı olduğu gözlendi. Yeni transferler Dejan Lazarevic ve Serdar Özkan da takımla ilk kez idman yaptı.

Antrenmanda gazetecilere açıklama yapan teknik direktör Yusuf Şimşek, Afyonkarahisar kampının taktik ağırlık olduğunu söyledi. Şimşek, “Kampımız 3 Ağustos’a kadar devam edecek. Bu süreçte 4 maç oynayacağız. Afyonkarahisar kampı sonrası tekrar Antalya’ya döneceğiz. Kondisyon ağırlığımızı daha çok Davraz kampında yapmıştık. Burada taktik ağırlıklı çalışıyoruz. Daha çok top yapıyoruz. Sistemimizi oturtmaya çalışıyoruz. Şu ana kadar çok güzel gidiyor, çok şükür herhangi bir sıkıntımız yok. İnşallah sezona da aynı şekilde gireriz diye düşünüyorum” dedi.

Antalyaspor’un 3-4 transfer daha gerçekleştireceğini vurgulayan Şimşek, şöyle konuştu:

“Yeni transferlerimiz olacak. Bugün Lazarevic ile Serdar Özkan geldi. Transfer sürecinde 3 ya da 4 tane daha transferimiz olacak. Ondan sonra da transferi kapatacağız. Bir tane stoper alacağız. Bir tane de sol bekimiz gelecek. Sonrasında 1-2 tane daha oyuncu alacağız. Bunlar bilinen, görüştüğümüz oyuncular. İnşallah en kısa sürede anlaşma sağlarız onlar da kampa katılır.”

1.5 saat süren antrenmanı düz koşuyla tamamlayan futbolcular ardından konakladıkları otelde dinlenmeye çekildi.