SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Quaresma kaç numara giyecek?

Hemen hemen her takımda 7 numaralı formayı giyen Quaresma'nın, ikinci kez geldiği Beşiktaş'ta aynı numarayı kullanmak için Gökhan Töre'yi ikna etmesi gerekiyor.

Güncellenme: 12:39, 21/07/2015
Quaresma kaç numara giyecek?

Transfer sezonunun suskun takımı Beşiktaş, sessizliğini eski yıldızı Ricardo Quaresma’yı kadrosuna katarak sona erdiriyor. Ancak Quaresma’yı yeniden döneceği Beşiktaş’ta küçük bir sıkıtı bekliyor.

Bugüne kadar gittiği her takımda 7 numaralı formayı giyen, kısaltma olarak Q7 ve RQ7’yi kullanan Quaresma, 2.5 yıl oynadığı Beşiktaş’ta da geleneği bozmamıştı. Portekizli yıldız, sadece Inter’de oynadığı dönemde 77 numaralı formayı giymek zorunda kalmıştı.

TÖRE’Yİ İKNA ETMEK ZORUNDA

Beşiktaş’taki ikinci döneminde de 7 numarayı isteyecek olan Quaresma’nın, bunun için Gökhan Töre’yi ikna etmesi gerekiyor. Eğer Töre numarasını Portekizli yıldıza vermezse, Quaresma’nın tıpkı Inter’de olduğu gibi 77 numarayı alması bekleniyor.

Yönetim de Quaresma’nın kendilerinden 7 numaralı formayı istemesi durumunda takımdaki eşitlik ilkesini gözeterek, Portekizli yıldızdan Töre ile konuşması gerektiğini söyleyecek.

QUARESMA’NIN TRANSFER EDİLECEĞİNİ AMK 25 NİSAN’DA DUYURMUŞTU