SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de 3 sezon forma giydikten sonra sözleşmesi bitince ayrılan Dirk Kuyt, eski takımı Feyenoord’a geri döndü! Rotterdam ekibi için efsaneler arasında olan Hollandalı yıldız, yeni sezon açılışına helikopterle geldi!

De Kuip Stadı’nda gerçekleştirilen sezon açılışına Feyenoord’un yeni transferleri Marko Vejinovic ve Simon Gustafson ile birlikte kulübün özel helikopteriyle gelen Kuyt, stadı dolduran taraftarlar tarafından uzun süre ayakta alkışlandı. Kuyt, 12 yıl önce Rotterdam ekibine ilk transfer olduğunda da helikopterle sezon açılışına katılmıştı.

Taraftarlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirip imza dağıtan Kuyt, gördüğü ilginin harika olduğunu söyledi.

KUYT’IN SÖZLERİ

Dokuz yıl önce ayrıldığı Feyenoord’da yeniden bu denli coşkuyla karşılanmanın gurur verici olduğuna dikkati çeken Kuyt, “Bazı şeylere alışamıyorsunuz. De Kuip’te bu şekilde takdim edilmek buna iyi bir örnek. Taraftarların verdiği değer ve gösterdikleri saygı inanılmaz. Harika bir gündü” diye konuştu.

Feyenoord’un bu sezonki geleceğini pozitif gördüğünü kaydeden Kuyt, Hollanda liginde büyük kulüplerle mücadelede geri kalmamak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Kulübün karakteristik özelliği haline gelen yüksek beklentilerin bilincinde olduklarına işaret eden Kuyt, birkaç hafta içinde kadronun şekillenmesiyle yeni sezonda en iyisini elde etmek için çalışacaklarını dile getirdi.

Yayınlanma Tarihi:12:41,