SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’den teklif aldı mı?

Almanya Bundesliga takımlarından Hannover 96'nın, Fransa'nın Saint Etienne takımından transfer ettiği ve 3 yıllık sözleşme imzaladığı milli futbolcu Mevlüt Erdinç, "Hannover 96'da olmaktan çok mutluyum" dedi.

Güncellenme: 10:40, 20/07/2015
Türkiye’den teklif aldı mı?

Geçen sezon mücadele ettiği Bundesliga’da zor günler yaşayan ve son haftalarda aldığı puanlarla ligde kalan Hannover 96 takımı bu sezon işi sıkı tutuyor. Takımı güçlendirmek için transferler yapan Hannover en son olarak kadrosuna milli futbolcu Mevlüt Erdinç’i kattı.

Erdinç’le 2018 yılına kadar sözleşme imzalayan Hannover 96 pazar günüde taraftarlar günü düzenledi. HDI Arena’da düzenlenen taraftarlar gününe Hannover 96 takımı da tam kadro olarak katıldı. Futbolcular ve teknik ekip taraftarlara imza dağıttı.

“Türkiye’den teklif almadım”

Hannover 96’ya transfer olduğu için mutlu olduğunu açıklayan Mevlüt Erdinç, Türkiye’den hiçbir takımdan resmi transfer teklifi almadığını söyledi. Taraftarlar gününden ayrılırken stadyum dışında kendisini bekleyen Türk gençlerine imza veren Mevlüt Erdinç, “Burada olmaktan çok mutluyum. Başarılı olmak için geldim. Henüz burayı tanımıyorum ama en kısa zamanda tanıyacağım” dedi.

Türkiye’den büyük takımlarında transfer listesinde bulunan milli futbolcu, “Türkiye’den transfer teklifi almadım. Sadece bazı takımlarla görüşme oldu ancak bu resmi teklif seviyesine gelmedi” diye konuştu.

Gündem Erdinç

Hannover 96’da gündem 28 yaşındaki milli futbolcu Mevlüt Erdinç. Takımın Sportif Direktörü Dirk Dufner ile Teknik Direktör Michael Frontzeck, Erdinç’in Hannover 96’ya büyük güç katacağı dair açıklamalar yaptılar. Kulübün resmi web sitesinden Mevlüt Erdinç transferi ile ilgili açıklama yapan Dufner ile Frontzeck, “Zor bir transfer oldu. Erdinç çok iyi ve kendisini ispatlamış bir golcü. Bize güç katacak” dediler.