SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Kartal, Barça’yı İnönü’nün çimlerine gömdü | VİDEO

Kartal, Barça’yı İnönü’nün çimlerine gömdü | VİDEO

Beşiktaş tarihinde hafızalardan silinmeyen 3 önemli maçta unutulmayan olaylar yaşandı.

112 yıllık tarihinde nice başarılara imza atmış, ülkemizin güzide kulüplerinden Beşiktaş'ın herkes için unutulmayan maçları vardır. Biz de hatırladıkça tekrar aynı heyecanı yaşadığımız 3 önemli maçı derledik.

Türk spor tarihinin en farklı sonucunun alındığı bu maçın bir diğer önemi ise, bütün gollerin Beşiktaş'ın efsane üçlüsü Metin (3) Ali (4) Feyyaz (3)'dan gelmeseydi. Hala bu sıradışı skor hiçbir takım tarafından kırılabilmiş değil.

Beşiktaş tarihinin en unutulmaz maçlarının başında 3-0 önde iken 3-3 beraberlik ile sonuçlanan Valerenga maçı gelir. Aynı zamanda meşhur Beşiktaş kanserinin tescillendiği bu maçı unutulmaz kılan anlardan biri de “Ya kardeşim ben oğluma ne diyeceğim şimdi?” diyen bir babanın tesislerde dert yanmasıdır. Neyse ki Beşiktaş kanseriyle güzel.

Rivaldo, Kluivert, Overmars, Petit gibi yıldızlara sahip, zamanının en iyi kadrolarından birini 3-0 gibi bir skorla yenmek her kulübün harcı olmasa gerek. Ahmet Dursun'un iki, Pascal Nouma'nın bir golü ile Beşiktaş tarihine altın harflerle yazılan galibiyetlerden biridir bu maç.