SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni sezon çalışmalarını sürdüren Bursaspor, kamp dönemini geçirmek için Almanya’nın Harsewinkel kasabasına gitti.

Kafile ile birlikte kampa giden Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Necmettin Kocaman, transfer çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada “Aramızdan ayrılan oyuncular oldu. Eksiklikleri tamamlayamaya çalışacağız. Bir iki takviye daha yapacağız. Önümüzdeki günlerde transfere bitirmek istiyoruz” dedi.

Takımın başarılı ismi Bakambu’ya teklif gelmediğini de belirten Kocaman şunları söyledi:

“Futbolcularımızın istenmesi, talep görmesi bizim için onur verici ama biz kadromuzu bozmak istemiyoruz. Ancak futbolda bazı oyuncuların ayrılması ve yenilerinin gelmesi çok doğal. Ben buradan büyük Bursaspor taraftarlarına seslenmek istiyorum. Bursaspor menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Şu anda Bakambu ya da diğer oyunculara resmi bir teklif yok. Ancak söylentiler var. Resmi bir teklif gelirse başkanımızın direktifleri ve hocamızın raporu doğrultusunda gerekli hamleyi yapacağız.”

FERNANDAO’YU BİZ YILDIZ YAPTIK

Spor Toto Süper Lig’de yapılan yıldız transferleri ile ilgili de konuşan Kocaman “Yıldız transferleri çok önemli ama yıldızlarla şampiyon olunmuyor. Bizden ayrılan oyuncular geçen sezon ikinci ligden gelen oyunculardı. Fernandao gibi yurt dışından gelen oyunculardı. Bunlar bize geldiğinde yıldız değildi. Biz yıldız yaptık” ifadelerini kullandı.