SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Van Persie, Van Gaal’i rakip olarak istiyor!

Van Persie, İngiliz gazetesine verdiği röportajda Manchester United'ı rakip olarak istediğini ancak bunun bir kızgınlıktan dolayı olmadığını belirtti.

Güncellenme: 16:47, 19/07/2015
Van Persie, Van Gaal’i rakip olarak istiyor!

Fenerbahçe’nin dünya yıldızı yeni transferi Robin van Persie, Şampiyonlar Ligi’nde Shakhtar Donetsk’i geçmeleri halinde bir sonraki turda Manchester United ile eşleşmek istediğini söyledi.

The Sunday Times gazetesine röportaj veren 31 yaşındaki Hollandalı futbolcu, Ukrayna ekibine karşı zorlu maçlar oynayacaklarını belirterek, “Şampiyonlar Ligi’nde Manchester United ile karşılaşmayı isterim. Bunu kızgınlıktan dolayı değil, oyunun güzelliğinden dolayı istiyorum” dedi.

İtalya ve İspanya’da da seçenekleri olmasına rağmen Türkiye’deki futbol tutkusundan dolayı Fenerbahçe’yi tercih ettiğini ifade eden Van Persie, transferden kendisi kadar ailesinin de mutlu olduğunu kaydetti.

20 YAŞINDA ÜÇ VALİZ, ŞİMDİ ÜÇ KAMYON!

Hollandalı futbolcu, 20 yaşında Feyenoord’dan Arsenal’a transfer olduğunu anımsatarak, “Anlaşma sağlandığında küçük bir araba aldım ve Rotterdam’dan üç valizle kara yoluyla Londra’ya gittik. Şimdi üç kamyonla gidiyoruz. Eşim Bouchra her şeyi saklıyor. Kariyerimin kusursuz bir peri masalına benzemesini amaçlamıyorum. Manchester United, bu hikayenin küçük bir parçasıydı. İngiltere’de 11 yıla baktığımda çok güzeldi. Arsene Wenger ve Sir Alex Ferguson gibi iki büyük menajerden destek aldım. Harika futbolcularla birlikte oynadım” diye konuştu.

“WENGER FUTBOLCU OLMAMI SAĞLADI”

Sekiz yıl forma giydiği Arsenal’ın Fransız menajeri Arsene Wenger’i baba gibi gördüğünü aktaran Van Persie, “Futbolcu olmamı sağladı. Oluşturduğu ortamda kendinizi güven içinde hissediyorsunuz. İnsanlar Wenger’le aramızda bir tartışma olduğunu zannetti. Tam aksine birbirimize saygımız sonsuz. O dönemde bazı görüş ayrılıklarımız oldu ancak hala sık sık görüşüyoruz. Güven ve saygı iki taraflıdır. Wenger ve Ferguson bunları veren iki büyük menajer” ifadelerini kullandı.

MANCHESTER’DAKİ SORUN NEREDE BAŞLADI?

Alex Ferguson’ın Ferdinand’ı, Giggs’i ya da Scholes’u, Arsene Wenger’in de Bergkamp’ı nasıl oynatacağını bildiğini savunan Robin van Persie, şunları kaydetti:

Bu bir yetenek ve her menajerde yok. 1-0 yenildiğimiz ve 90 dakika yedek kulübesinde oturduğum Chelsea maçı işlerin doğru gitmediğinin ilk sinyaliydi. Daha fazla dakika alabilmek için rezerv takımda oynamak istedim, onu da kabul etmedi. Van Gaal ve benim aramdaki atmosfer değişti. Kulüpteki insanlar da bunu fark etti ama her zaman profesyonel davrandım. Ben, eşim ve çocuklarım Manchester’da mutluyduk, o noktada ayrılmayı düşünmedim.”

Dünya Kupası’nın hem fiziksel hem zihinsel olarak çok yorucu geçtiğini anlatan Robin van Persie, Noel döneminde altı günde üç maça çıktığını ve ayak bileğindeki sakatlık nedeniyle ağrı kesicilerle oynadığını belirtti.

Van Gaal’in kendisiyle ilgili düşüncelerinin değiştiğini iddia eden golcü futbolcu, “Hollanda Milli Takımı’nda bana üçüncü tercihsin demişti ama ben mücadele ederek hem birinci golcü hem de kaptan oldum. Takıma dönmek için mücadele etmek benim önüme tercih olarak sunulmadı. Beni ikinci sahaya gönderdi. Olgun bir oyuncuyum, aptal değilim. Sinirlenmedim ve duygusal davranmadım. Bunlar futbolun ve hayatın bir parçası” değerlendirmesinde bulundu.