SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Diego resitali

19 Temmuz 2015

FENERBAHÇE Teknik Direktörü Vitor Pereira arayış içinde.

Eline öylesine bir kadro verildi ki, her bölgede birçok alternatife sahip. Geçen sezonun kayıp yıldızı olan Diego'nun bu sezon forma bulup bulamayacağı tartışılıyordu. Ancak Diego Ribas dün bu tartışmalara nokta koyacak bir performans sergiledi. Pereira, Diego'yu orta sahanın ortasında De Souza ile birlikte oynattı. İlk dakikalarda çok top ezen Brezilyalı yıldız, Pereira'dan aldığı uyarı sonrasında geriye kadar gelip top aldı, pas dağıttı. Rakibe baskı yaptı, fiziksel olarak yetersiz kaldığı anlarda doğru fauller yaparak rakibin atağının şekillenmesini engelledi.

Hücuma da destek verdi. Hem göbeği hem iki kanadı kullandı, rakamları bilmiyorum ama takımın bence en çok koşan ismiydi. Diego, gol dışında her şeyi yaptı sahada. Sambacının dünkü performansı sonrası geçen sezona yanmamak elde.

Koca sezon Fenerbahçe teknik heyeti Diego'ya yer bile bulamamıştı takımda. Hem de tek transfer olmasına rağmen. Bence Diego, bu sezon Fenerbahçe'nin 9. transferidir. Nani ve Diego'ya Van Persie ile Mehmet Topal'ın da eklenmesiyle Fenerbahçe bu sezon büyük işlere imza atar. Sarı-lacivertliler, son Dnipro maçına oranla daha iyi futbol sergiledi. Daha çok pas yaptı, pozisyon üretti. Nani ortalarda fazla görünmese de doğru hamleler yaptı. Fernandao inanılmaz yararlı oynadı. Sow'un ilk golüne ise şapka çıkarılır. Defansif sıkıntılar ise devam ediyor. Takımın zamana ihtiyacı var ama açıkçası benim Skakhtar maçları öncesi tur için umudum artıyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek