SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş’ten AMK’ya özel açıklamalar

Şenol Güneş, AMK’nın sorularını yanıtladı, yönetimle arasında soğuk savaş olan taraftar grubuna hayran olduğunu açıkladı. Kara Kartal’ın hocası, “Taraftarı çıkarırsan futboldan geriye bir şey kalmaz. Beşiktaş deyince de akla hemen Çarşı geliyor. Gerçekten de takıma büyük katkı sağlıyorlar” ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 07:35, 18/07/2015
Şenol Güneş’ten AMK’ya özel açıklamalar

ERSOY ÖZDEM ÖZEL RÖPORTAJ

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Avusturya'daki ilk hazırlık kampı sonrası AMK'nın sorularını yanıtlarken çarpıcı açıklamalar yaptı.

Futbolda taraftarın önemli olduğunu vurgulayan Güneş, “Eğer memnun olmazlarsa iş biter. Yani onları memnun etmelisiniz. Çünkü taraftarı çıkarırsanız futbolda geriye bir şey kalmaz. Beşiktaş denilince de akla hemen Çarşı grubu geliyor. Beşiktaş Çarşı'dır. Her takımın sembol olmuş bir taraftar grubu vardır. Takıma büyük katkı veriyorlar” dedi.

PASSOLİG GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

Güneş, geçen sezon tribünlerin dolmamasıyla ilgili olarak ise “Bunun için bir çok etken sayabiliriz. Passolig de bunlardan biri. Taraftarlar bu uygulamaya şüpheyle baktılar. Passolig almadan karşılaşmalara gelmek istediler. Bu durumu gözden geçirmek lazım. Ayrıca ben inanıyorum ki iyi futbol varsa zaten taraftar da maça gider. Bu arada işin bir de ekonomik boyutu var. Masraflı bir eğlence bu. Taraftar forma alıyor, başka şeyler alıyor, üzerine bir de maç bileti, ağır geliyor” diye konuştu.

SADECE REKABET OLMALI

Şenol Güneş, geçen sezon çalıştığı Bursaspor'la Beşiktaş arasındaki gerginliğin de son bulması gerektiğini söyledi. Siyah-beyazlı takımın hocası, “Futbolda, sporda böyle olay olmamalı. Sadece rekabet olmalı. Düşmanlıkla bir yere varılmaz. Amaç yok etmek değil, yaşatmak olmalı. Bu durum çok büyütüldü. Ama düzelmeyecek gibi de değil. Bursa'da çok sayıda Beşiktaşlı var. Bana hem Beşiktaş'ta, hem de Bursa'da sevgi, saygı da var. Bu düşmanlıkt bitsin artık” dedi.

HER BÖLGEYE 2 FUTBOLCU

“Yeni sezon için kadroda 25 civarında oyuncu düşünüyoruz. şu an için stoper ve santrafor kesin alacağız. elimizde Ersan, Franco ve milosevic var. Bunlara ek olarak bir ya iki stoper ekleyebiliriz. Forvette bir fazlalık olduğunu da görüyoruz. Beklere katkı sağladık. Her bölge için 2 oyuncu iyidir. Bazen alıyorsun, iyi biliyorsun, iyi çıkmıyor. kamp bitince yeniden bakabiliriz.

KİMİ ALIRLARSA ALSINLAR…

“Fenerbahçe transferde iyi atılım yaptı. Van persie önemli bir katkı sağlar. Peşinden de galatasaray geliyor. Transfer döneminde her takım bir şeyler yapmaya çalışıyor. Rakiplerimiz kimi alırlarsa alsınlar, sonuçta bu yarışın içinde biz de olacağız. Elbette ki biz de kadromuzu güçlendirmek için çaba sarfediyoruz. Yarıştan asla geri kalmayacağız.

HERKES İŞİNİ YAPMALI

“Ben kulübün patronu değilim. Teknik patronum. Kulübün patronu başkandır. Sahibi ise taraftarlarıdır. Ben burada işimi yapıyorum. Türkiye'de genel menajer, idari menajer, sportif direktör var. Herkes kendi işini yapmalı. Onların işleriyle ilgili benim niye yetkim olsun ki?

YÖNETİM YANIMA GELMEZ

“Örneğin sağlıkçılar çalışıyorken ben onların yanına gitmem. Yönetim de benim yanıma gelmez. Onlar bana bir görev verdiler ve ben de işimi yapıyorum. neden sürekli gelsinler ki? Hepimiz Beşiktaş'ın başarısı için çalışıyoruz. Huzursuzluk yaratmaya gerek yok.

Yayınlanma Tarihi:07:34,