SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın görünmez kahramanları

Kazanılan zaferlerden sonra birileri mutlaka “Bu başarıda malzemeciden şoföre, aşçıdan güvenliğe herkesin payı var” der. ama kimse gidip emekçilere mikrofon uzatmaz. AMK, Galatasaray’ın mutfağında görev yapanlarla Avusturya kampında görüştü. Muhabirlerimiz Bahadır Çokişler ve Yasin Yıldırım, senelerdir yaz kış demeden sarı-kırmızılı kulübe hizmet veren personelden işin püf noktalarını ve unutamadıkları anıları öğrendi.

Güncellenme: 07:59, 18/07/2015
Galatasaray’ın görünmez kahramanları

AMK ÖZEL HABER

40 yıllık aşçı Bülent Çelik, 14 yıldır Galatasaray'da görev yapıyor. Yoğun idmanlardan aç dönen futbolcuları memnun etmek kolay olmasa da Bülent ustanın elinden çıkan enfes yemekleri tadan bir daha unutamıyor. Çelik, oyuncuların favori yemeğinin kuru fasulye pilav olduğunu söylüyor. Her öğünde mutlaka et bulunuyor ama genellikle beyaz et tercih ediliyor. Bülent usta, yeni transfer Lukas Podolski’nin kendisinden ilk isteğinin köfte ve sucuk olduğunu belirtiyor.

aaaaaaassss

4. YILDIZI İLK O TAKTI

22 yıllık uzun yol şoförü Feyyaz Yalçın, 12 yıldır Galatasaray'ın takım otobüsünün kaptanı. Sarı-kırmızılılar için 15 bin kilometreyi geride bırakmış. Yollar adeta ondan soruluyor. Sayısız Avrupa ülkesi gören Yalçın, takımdan önce yola çıkıyor gittiği yerde oyuncuları havalimanından alıp otele götürüyor. Fatih Terim'den Eric Gerets'e, Frank Rijkaard'dan Roberto Mancini'ye birçok teknik adamı taşıyan Yalçın, 5 de lig şampiyonluğu gördüğünü söylüyor. Bu sezon kazanılan 4. yıldızın daha formalara konmadan otobüse takılmasından da çok memnun olduğunu belirtiyor.

şöfoır

26 KUPA GÖRDÜ

MALZEMECİHasan Çelik, 23 yıldır Galatasaray için ter döküyor. Kader ortağı Veli Muğlı ile beraber efsane olma yolunda ilerleyen Çelik, 23 yılda 26 şampiyonluk gördü. 12 Türkiye Ligi'nin yanı sıra, UEFA Kupası zaferine de tanıklık eden Çelik kramponlardan formalara tüm malzemelerden sorumlu. Emektar isim “Ailemden çok futbolcuları görüyorum. Sağolsunlar hiç zorluk çıkarmıyorlar. Abi kardeş gibiyiz. Başarıların anahtarı da bu sevgi ortamı” diyor.

44444

GAZI YEDİK AMA…

MilYon Euro'luk yıldızların güvenliği onlardan soruluyor. Cimbom'un yakın korumalığını Yalçın aydemir, Uğur Özcücük ve Servet Kaynar'dan oluşan 3 kişilik ekip üstleniyor. Karagümrüklü olduğunu belirten Aydemir, boks ve dövüş sporları ile ilgileniyor. Özcücük ise 16 sene tekvando yapmış. Taraftarın aşırı ilgisini işin tuzu biberi olarak gören üçlü, “Küfür yesek de asla temasa girmeyiz” diyor. Korumalar, 2012'de Kadıköy'de kazanılan şampiyonluğu ise unutamıyor: “Aşırı gazdan odadan bir ara çıkamadık ama karanlıkta kupa kaldırdık. Her şeye değdi.”

33333