SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersoy ÖZDEM

Öyle kolay kolay kimseye denmez kaptan… Hem de Beşiktaş gibi büyük bir camiada… Yıllarca oynasanız bile nasip olmayabilir… Ancak altyapısından yetiştiğiniz Beşiktaş'ta kaptanlığa kadar yükseldiyseniz tadından yenmez…

Bahsettiğimiz kişi tabi ki Necip Uysal. Sağlam döneminde A takıma yükselen, Denizli ile birlikte ilk maçına çıkan Necip, Güneş'le birlikte sekizinci teknik adamı gördü. Biz de Kaptan'la A'dan Z'ye her şeyi konuştuk…

“YOLCULUKLAR BİZİ YORDU”

İnönü Stadı'nı en yakından tanıyan futbolcu sensin takımda. Özledin mi?

Özlemem mi? Son maça kaptan çıkmıştım. Pazubandını hala saklarım. Belki de müze açılınca oraya veririm. Oraya bütün takımlar tereddütle gelirdi. İnönü'de yenemeyeceğimiz takım yok. Ben İnönü'ye giden yolu bile özledim. Barbaros'dan aşağı inerken maçın havasına giriyorduk.

Geçen sezon şampiyonluğa çok yaklaştınız ama olmadı. Neden?

Olabilirdik, elimizdeydi. Basit puan kayıplar yaptık. Rakiplerimiz puan kaybederken biz de kaybettik. İnönü'de oynasaydık olurdu belki de. Mesela Londra dönüşü zor oldu. Her uçak yolculuğu yordu. Sürekli havada olmak yorucu oldu.

“KALICI OLMAK ÖNEMLİ”

Şenol Güneş'in gençlere önem verdiğini bilmeyen yok. Şimdi de takımda altyaapıdan oyuncular var. Onların geleceğini nasıl görüyorsun?

Ben de bu yollardan geçtim. Sadece idmana çıkarım, yeter diyordum. 1 sene sadece idmanlara çıkınca oynamamanın nasıl olduğunu anlıyorsunuz. Bu yüzden de oynamak için gayret göstermeliler.

Geride kalan yıllarda en çok eleştirilen isim oldun. Hatta Divan Kurulu Toplantısı'nda bile senin maaşın konuşuldu. Kızıyor musun bunlara?

Eleştiri olmadan olmaz. Ama bir dozu olmalı. Ben her zaman yüzde 100 katkı veriyorum. Geride kalan hocalar da bunu görüyor ki beni oynatıyor. Divan Toplantısı'nda benim maaşımı konuşanlar, hiç oynamadan para alanları konuşsunlar. 2000 lira maaşla oynarken neden konuşmadılar? Ben her şeyimi veriyorum. 2000 lira alırken konuşsalardı….

Yayınlanma Tarihi:10:21,