SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal’i çalıştıran Arsene Wenger, Robin van Persie’nin Manchester United’tan ayrılıp Fenerbahçe’ye imza atmasını değerlendirdi.

Transferin kendisi için sürpriz olduğunu belirten Wenger “İngiliz futbolu için kayıp, çünkü olağanüstü bir oyuncu. Benim çalıştığım en iyi futbolculardan biri. Çok iyi bir tekniğe sahip. Ne olduğunu, niçin ayrıldığını bilmiyorum ama Premier Lig için bir kayıp” değerlendirmesinde bulundu.

WENGER KEŞFETMİŞTİ

Wenger, 2004 yılında izleyip beğendiği Van Persie’yi yaklaşık 3 milyon sterlin bonservis bedeli karşılığında Feyenoord’dan Arsenal’e transfer etmişti.

Londra ekibinde 8 yıl forma giyen golcü futbolcu, şampiyonluk yaşamak istediğini söyleyerek takımdan ayrılma kararı vermişti. Bütün çabalarına rağmen kararından döndüremediği Van Persie’yi satmak zorunda kalan Fransız çalıştırıcı, Manchester United’ın 24 milyon sterlin tutarındaki teklifini kabul etmek zorunda kalmıştı. Van Persie, Manchester United’a imza attığı ilk sezon yeni takımı ile Premier Lig’de şampiyonluk yaşama başarısı göstermişti.