SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeter Demirören yeter!

16 Temmuz 2015

Değerli okurlar, yazının başlığı bana ait değil, tüm statlardaki futbol izleyicilerinin birlikte attığı slogan. Sayın Demirören hiçbir lig maçına gidemediği gibi lig şammpiyonluğu final maçına da gidip kupa bile veremmiyor. Bir futbol federasyonu başkanı futbol maçlarına gidemez mi? Futbolu yönetmek ve izlemek başkanın görevi değil mi? Sen futbol maçlarına gidip seyirci ile birlikte olup, maçlardaki eksiklikleri görüp önlem almayacak mısın? Ama sen de haklısın ““KORKUYORSUN…”” Soruyorum insan korktuğu bir işin başkanlığını yapar mı? Dikkat ediyorum futbolun içinden geldiğini bildiğimiz Sayın Cumhurbaşkanı da ““GALATASARAY ARENA”” açılışından sonra futboldan soğudu, o da artık futbol karşılaşmalarına gitmiyor veya gidemiyor.

BEŞİKTAŞ'I NE HALE GETİRDİ!…

Sayın Demirören'i federasyon başkanlığına iki dönemde de Sayın Cumhurbaşkanı ağırlığını koyarak seçtirmedi mi? Zaten Türkiye'de el atılmadık bir orası kalmıştı, ona da el attınız. Bir yere bir başkan veya yönetici atarken “LİYAKAT” öncelikli olmalı, ama sizler için öncelik “SADAKAT…” İktidarınızda sadakat ile yapılan tüm atamaların sonuçlarını hep birlikte gördük. Sayın Demirören yüzyıllık çınar, benim de kulübüm olan Beşiktaş'ı ne hale getirdi… Siz hiç araştırıp sormadınız mı? Bütün statlarda “YETER DEMİRÖREN YETER” diye slogan atılmıyor mu? Gerçek olan şu: İki kulağı duymayana sağır, gerçek sağır vicdanının sesini duymayandır. Sayın Cumhurbaşkanı, yeterince medya desteğiniz vardı, Demirörenler'in Milliyet ve Vatan Gazeteleri de eksik kalsaydı, olmaz mıydı? Siz bu ülkede hep doğruluk ve adaletten söz edersiniz, ama Beyoğlu'nda büyük kaçağı olduğu iddia edilen AVM'nin sahibini federasyon başkanlığına seçilmesi için bir kez yetmedi, ikinci kez destek verdiniz.

TÜRK FUTBOLUNA YAZIK OLDU

Sayın Demirören başkanlığa getirildikten hemen sonra ilk iş olarak, Fatih Terim ile özel bir anlaşma yaparak futbolun başına getirdi. Neden? Zira Terim'in arkasına saklandı. Onun kamu ve medyada ki desteğinden yararlanacak ve korunacaktı. Bu zat yeniden seçildi, Türk futboluna yazık oldu ve olmaya da devam edecek. Bunun bütün sorumluluğu ve günahı da bu zata oy verenlerin olacaktır. Sayın Gümüşdağ, Süper Lig'te on dört kulüp Demirören'i destekliyor diye beyanat verdiniz, bu yetkiyi kimden aldınız? Türk futbolu yalnız Süper Lig'den ibaret diyerek, PTT Lig'i ve diğer amatör kulüp yöneticilerini adam yerine koymuyor musunuz? Haksızlık yapmayalım! Federasyon Başkanı, Kazakistan'da oynanan milli maçımızı onurlandırdı. Öğrenmek istiyorum; bu maç Türkiye'de olsa izleyebilecek miydi? Merak ediyorum; bundan sonra oynanacak milli ve lig maçlarına gidebilecek mi?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek