SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Van Persie transferine Van Gaal yorumu

Manchester United menajeri Louis van Gaal, Hollandalı yıldız Van Persie'nin Fenerbahçe'yi seç.erek doğru bir tercih yaptığını söyledi.

Güncellenme: 11:04, 16/07/2015
Van Persie transferine Van Gaal yorumu

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Fenerbahçe’nin Manchester United’dan kadrosuna dahil ettiği Hollandalı yıldız Robin van Persieile ilgili eski hocası Louis van Gaal’den ilk yorum geldi.

Takımın ABD’de yaptığı hazırlık kampında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Van Gaal, Van Persie’nin Fenerbahçe’yi seçerek doğru bir tercih yaptığını söyledi. Sarı-lacivertli kulübü Hollanda Milli Takımı’nın başında olduğu süreçte sık sık izlediğini söyleyen Van Gaal “Fenerbahçe’yi Dirk Kuyt nedeniyle takip ediyordum. Çok sıcak ve ateşli bir takım… Van Persie’nin mutlu olacağı ve oynamaktan keyif alacağı bir kulüp” değerlendirmesinde bulundu.

“AYRILACAĞINI BİLİYORDU”

Van Persie ile geçen sezon sona erdiğinde konuştuğunu belirten Van Gaal “Ani gelişen bir transfer olmadı. Tatile çıkmadan önce Manchester United’dan ayrılacağını biliyordu. Kendisi ile görüştüm ve önümüzdeki sezon birlikte çalışmayacağımızı söyledim. O da kendisine yapılan teklifleri değerlendirip, gideceği kulübü seçti” dedi.