SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ricardo Quaresma yeniden Beşiktaş’ta

2011 yılında Beşiktaş’a yıllık 3.7 milyon Euro garanti paraya imza atan Ricardo Quaresma, şimdi senelik 1.2 milyon Euro’ya oynamaya can atıyor...

Güncellenme: 09:12, 16/07/2015
Ricardo Quaresma yeniden Beşiktaş’ta

AMK GAZETE

BEŞİKTAŞ'TA taraftarların çok sevdiği Ricardo Quaresma'nın gelişi de, gidişi de büyük olay olmuştu. 2011 yılında taraftarların da etkili olduğu bir girişimle siyah-beyazlı formayı giyen Q7 için kulübü İnter'e 7.3 milyon Euro bonservis bedeli ödenmişti. O dönemde pek de kolay ikna olmayan yıldız futbolcu yıllık 3.7 milyon Euro garanti ücret karşılığında Kartal'a transfer olmuştu. Fikret Orman döneminde takımdan ayrılan Q7 giderken, yaklaşık 14 milyon Euro siyah-beyazlıların kasasından çıkmıştı.

BAŞKAN ORMAN ONAY VERDİ

ARADAN 3 yıl geçti. Başkan Fikret Orman, “O dönemde Quaresma'nın gitmesi ne kadar doğru bir kararsa, bugün de dönmesi o derece doğru bir karardır” dedi. Bu doğrultuda hareket eden siyah-beyazlıların başkanı, Portekizli yıldızla her konuda anlaşmaya vardı. Beşiktaş'a dönmek isteyen Q7'nin yıllık 1 milyon 200 bin Euro'u kabul ettiği kaydedildi.

Yıldız oyuncunun bonservisi için de kulübü Porto'ya 800 bin Euro ödeneceği öğrenildi. Tecrübeli oyuncunun hafta başında İstanbul'a gelmesi bekleniyor.