SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orman o futbolcu için Bursaspor’u aradı!

Başkan Bölükbaşı, Ozan Tufan, Volkan Şen ve Serdar Aziz'in başka takımlara transfer olacaklarına yönelik iddialarla ilgili "Hiçbir oyuncumuzu satmak istemedik, kimseyi de satmak istemiyoruz " dedi.

Güncellenme: 00:21, 16/07/2015
Orman o futbolcu için Bursaspor’u aradı!

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, Özlüce Tesisleri’nde gazetecilere verilen iftarda yaptığı konuşmada, transfer çalışmaları doğrultusunda prensip anlaşmasına vardıkları Şilili orta saha oyuncusu Cristobal Jorquera’nın yarın kente geleceğini, bu oyuncunun sağlık kontrolünden geçtikten sonra resmi sözleşmeyi imzalayacağını söyledi.

TRANSFER DEVAM EDECEK

Geçen sezon İtalyan ekibi Parma’da forma giyen Jorquera için herhangi bir bonservis ücreti ödemeyeceklerini, oyuncuya verilecek ücreti de daha sonra  açıklayacaklarını vurgulayan Bölükbaşı, “Transferlerimiz devam edecek. Alacağımız daha 4-5 oyuncu var. Bunlar alternatif de olabilir. Öncelikli istediğimiz oyuncular var. Olmazsa B kategorisine geçiyoruz, B derken aşağısı değil, istediğimiz oyunculara yakın oyuncular” diye konuştu.

Bölükbaşı, transfer için 30 Ağustos’a kadar vakitleri bulunmalarına karşın hedeflerinin yeni transferleri 21 Temmuz’da başlayacak Almanya kampına yetiştirmek olduğunu ifade etti.

Bir gazetecinin “Basında sürekli Ozan Tufan, Volkan Şen ve Serdar Aziz’in başka kulüplere transfer olacaklarına yönelik iddialar yer alıyor. Bu oyuncularla ilgili herhangi bir gelişme söz konusu mu? Bu oyuncuların takımdan ayrılması mümkün mü?” sorusuna Bölükbaşı, şu yanıtı verdi:

“Hiçbir oyuncumuzu satmak istemedik, kimseyi de satmak istemiyoruz. Ama bazen menajerler karıştırıyor, futbolcuların kafası karışıyor. Bugün Volkan ve Serdar ile görüştüm, herhangi bir sıkıntı yok. Ozan ile de aynı şekilde. Biz futbolcu satmak istemiyoruz ama sürekli gidip gelinirse veya futbolcu gitmek isterse yapacak bir şey kalmıyor. Fernandao’nun gidişi de bu şekildeydi. Şener’in de sözü vardı. Bir yere kadar ikna etmeye çalışırsınız ama bir yerden sonra yapacak bir şey yok. Belluschi konusunda da konuştuk. Ailesi ve çocuklarıyla ilgili ısrarla gitmek istediğini söyledi. Biz de kesinlikle göndermeyeceğimizi söyledik. Kendisine ‘iyileştirme yapalım’ dedik ama zorla tutamıyorsunuz. Serdar da Volkan da Ozan da Bursaspor’un altyapısından yetişti. Biz onların gitmesini kesinlikle istemiyoruz, hocamız da istemiyor. Biz Bursaspor’un başarılı olmasını istiyoruz. Başarı için o kadronun devam etmesi ve üstüne yeni oyuncular almamız gerekiyor.”

ORMAN O FUTBOLCU İÇİN ARADI

Başkan Bölükbaşı, söz konusu oyuncularla ilgili kendilerine resmi bir teklifin ulaşmadığını sadece geçen ay Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın Serdar Aziz ile ilgili olarak kendisini aradığını belirterek, şöyle devam etti:

“Fikret Orman bey Serdar Aziz ile ilgili ‘Ne düşünüyorsun?’ diye sordu. Ben de satmayacağımı söyledim ve konu da kapandı. Oyuncularla konuştuk. Hocamız da konuştu. Şu an takımda kafası karışık kimse yok. Basında çıkan haberlere bakıyoruz şaşırıyoruz. Bu konuyu gündemden çıkartalım. O arkadaşlar burada devam edecek. Giden arkadaşların yerine daha kalitelilerini getirdik. Maliyetleri de iyi. Bursaspor tarihinde en ekonomik yapılan transferlerdir. Enes ile ilgili olarak da, Enes’i 16 yaşından beri istiyorlar. Geçmiş dönemde Enes için 500 bin avro vermişlerdi, rahmetli başkanımız vermemişti. Belki 10 tane takım istedi vermedik. Manchester City’ye verdik. Şu an bütün dünya Bursaspor’dan bahsediyor.”

“ARENA’YI SEZONA YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Recep Bölükbaşı, “Timsah Arena yeni sezona yetişecek mi? Yetişmezse başka bir planınız var mı? ” sorusuna da şöyle cevap verdi:

“Stadı yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız ile sürekli istişare içindeyiz. Şu an içi bitti. Biz FIFA ve UEFA ile ilgili çalışmaları yapıyoruz. Oranın geliriyle ilgili de görüşüyoruz. Bayramdan sonra daha hızlı bir çalışma olacaktır. Çim, koltuklar, soyunma odaları bitti sayılır. Yeni sezonun ilk maçı Trabzonspor ile deplasmanda. Oradan da bir hafta kazanıyoruz. Belediye başkanımız yetiştireceğini söyledi. Ona güveniyoruz. Olmazsa Atatürk Stadı’nda da gerekli hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bu yönde diğer planımız da hazır durumda. Biz  yönetim kurulu olarak Bursaspor’un başarısı için ne gerekiyorsa büyük bir özveriyle onu yerine getiriyoruz. Sadece Bursaspor camiasından gereken desteği bekliyoruz.”