SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ertuğrul Sağlam’dan açıklamalar

BURSASPOR Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yeni yabancı oyuncu kuralı ile ilgili olarak "Ne getireceğini zaman gösterecek. Ama bir takımda 8-9 yabancı, 2 yerli oyuncu düşünmek bile istemiyorum. Bu şartlarda zararı Milli takım görebilir" dedi.

Güncellenme: 13:37, 16/07/2015
Ertuğrul Sağlam’dan açıklamalar

Ertuğrul Sağlam, Özlüce Tesisleri’nde gerçekleştirilen 14 günlük etap kampın ardından basın mensuplarının karşısına geçti.

İşte Sağlam’ın açıklamaları…

“DÜNYACA ÜNLÜ KULÜPLERDEN TEKLİF OLAN OYUNCULARIMIZ VAR”

“Ben başkanımız ve Necmettin Bey ve diğer yönetici arkadaşları teşekkür ediyorum. Ekonomik zorluklara rağmen bize destek olacak oyuncuları transfer etmek için yoğun bir çaba sarf ediyorlar. Kulübün bütün imkanlarını seferber etmiş durumdalar. Bu ana kadar yaptığımız transferler gerek kişilik ve karakter yapısı itibariyle, gerekse de sporculuk kalitesi ve performans itibariyle bizi yukarı taşıyacak arkadaşlarımız. Onları bu iki haftalık dönemde gösterdikleri uyum da bize gelecek adına umut verdi. Bugün bir arkadaşlarımızı da aramıza katılacak. Jorguera, Eskişehirspor’da bir sene çalıştık, daha sonra almaya çalıştık alamadık. Kendisi çok kaliteli, düzgün insan. Diğer takım arkadaşları ile birlikte daha önce gösterdiği performansın üstüne çıkacağını düşünüyorum.”

 

 

“HEDEFİMİZ AVRUPA”

“Bizim bütün transferlere harcadığımız dan daha fazla parayı bir tane oyuncuya verebiliyorlar. Ama olsun, biz bunun tecrübesini yaşadık. Fazla para harcamak, fazla transfer yapmakla olmuyor. Daha evvel olduğu gibi bizim başarımıza katkı yapacağına inandığımız arkadaşlarla değerler üreterek bu açığı kapatmaya çalışacağız. Daha evvel yaptık, yine yaparız. Ne yaptık, içerde birbirimizi sahiplendik, şehir genelinde bütünlük sağladık, şehri yönetenlerin, sivil toplumun, taraftarlarınla takımı sahiplenmesiyle beraber, bunu bir kent hareketi haline getirdik ve ciddi anlamda bir kuvvet ürettik. Sonra bir baktık onlarda daha güçlü haline gelmişiz. Bunu yine yapacağız inşallah.”

 

 

“BELLUSCHI ÜZDÜ”

“Belluschi geçen sene iyi bir performans ortaya koydu. Ama bazı gerçekler var. Bazen istemeyerek de olsa başınıza gelen bu olayların sonrasında hayırlı bir iş çıkabilir. Bellucshi 32 yaşına geldi. Onun bu takımda olmasını istedik, yoğun bir şekilde görüştük. Onun burada kalması için her şeyi yaptık. Mukavelesinde iyileştirme bile teklif ettik. Şöyle düşünüyorum, Belluschi gelse dese ki iki sene buradayım, 2 sene mukavelemi uzatın, uzatılabilirdi. Parası da iyiydi. 3 yıllık süre içinde değerlendirdiğimiz zaman, 35 yaşına geleceğini düşündüğümüz zaman aslında tabi ki yerini doldurmak şartıyla belki de bu kararın bizim için çok da kötü bir gelişme olmadığını değerlendirebilir. Biz onun burada olmasını çok istedik. Ama burada olmak istemeyen bir oyuncuyu zorla tutmak da doğru değil. Yalvararak, nazlanarak, rica minnetle burada bir oyuncu olacaksa olmasın. Gitmesine üzüldük ama çok da sıkıntılı bir durum olmadığı ortada.”

“KADRODA 2 YERLİ OYUNCU DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMİYORUM”

“Yabancıya bir defa karşı değilim. Yetenekli, Türk futboluna bir şeyler katacak yabancılar gelecekse kapımız açık. Biz de alıyoruz. Ozan Tufan, Volkan, Aziz, Serdar Aziz gibi, kalece iki tane Milli kalecimiz var, iyi kalecimiz var, yerli oyuncu konusunda dengeyi oluşturacak kadro oluşmuş durumda. Ben yabancı sayısının bu kadar arttırılmasının sonuçları ile ilgili ilk olarak kulüpleri ekonomik olarak biraz rahatlattı gibi. Ama ne getirecek zaman gösterecek. Ama bir takımda 8-9 yabancı, 2 yerli oyuncu düşünmek bile istemiyorum. Böyle bir durum Türk milli takımına zarar verir. Yerli oyuncuların oynaması gerekir. Onlar da belki performanslarını üst seviyeye çıkartacaklardır.”