SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İrfan YİRMİBEŞ

Türkiye Türkiye olalı böyle imza görülmedi. Fenerbahçe'nin yeni transferi Robin Van Persie, dün Şükrü Saracoğlu Stadı'nda taraftarların karşısına çıktı, Kadıköy adeta sallandı.

Saatlerce öncesinden tribünlere koşan taraftarlar, yaptıkları tezahüratlarla Hollandalı yıldızı beklediler. Bu sırada Galatasaray'a yönelik küfürlü tezahüratları, Fenerbahçe TV sesi keserek seyircilere ulaşmasını engelledi.

TARAFTAR REKORU KIRILDI

Töreni yaklaşık 20 bin kişi izledi, bu da en çok izlenen imza töreni olarak tarihteki yerini aldı. Sahada sportif direktör Terraeno'nun karşıladığı Van Persie, önce taraftarları selamladı, ardından da kendisini 3+1 yıllığına sarı-lacivertli kulübe bağlayan imzayı attı. eşi ve çocukları da saha içinden imza törenini izlerken, Hollandalı yıldızın taraftarlara ilk sözü Türkçe “Merhaba Fenerbahçe” oldu.

VAN PERSIE TWO OLDU

Van Persie'nin imza törenini eşi Bouchra, oğlu Shaqueel ve kızı Dina Layla da izledi. Daha sonra sarı-lacivertli formayı giyen oğlu Shaqueel'le birlikte topla şov yapan Van Persie, tribünleri selamladı. 8 yaşındaki Shaqueel'in de çok yetenekli olması dikkat çekti. Küçük Van Persie'nin de Fenerbahçe'nin alt yapısında forma giyeceği öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:08:04,