SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme maçına kadar hazır olacaklarını söyledi.

Ukrayna’nın Dnipro takımıyla oynadıkları ve 1-0 kaybettikleri maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Pereira, dün Medicana Sivasspor’la oynadıkları müsabakadan sonra bu karşılaşmanın kendileri için çok zor geçtiğini belirtti.

“SORUMLULUK TAMAMEN BENDE”

Pereira, oyuncularını tebrik ederek, “Bu akşam gösterdiğimiz güç güzeldi. Dnipro gibi zorlu bir takıma karşı oynadık. İki gün üst üste maç yapmak benim kararımdı. Hızlı bir şekilde resmi maça kadar hazırlanacağız. Bu sabah saat 04.00’te İstanbul’daydık. Yeterli dinlenebilmek imkansızdı. Bu sorumluluk da tamamen bende” dedi.

“ELEME MAÇINA KADAR EN ÜST DÜZEYE GELECEĞİZ”

UEFA Şampiyonlar Ligi ön elemesinde oynayacakları ilk maça kadar en iyi şekilde hazırlanacaklarını vurgulayan Pereira, “Mümkün olan en iyi seviyeye çıkacağız. Bugün oynadığımız gibi, iki gün üst üste maç oynamayacağız. Bizi bekleyen 3 hazırlık maçı var. Bu karşılaşmalardan sonra 4-5 günümüz olacak. Tam takım olarak çok kısa bir süre çalışma fırsatımız oldu. Hala çalışmamız gereken şeyler var. Takımımız yorgun. Şampiyonlar Ligi ön eleme maçına kadar en üst düzeye geleceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

“UYUMU SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Pereira, Medicana Sivasspor ve Dnipro maçında savunma hatalarından yenen gollerle ilgili, “Son derece doğal böyle hatalar. Yeni bir takım varken ortada, uyum sürecine ihtiyacınız olur. Biz bu uyumu sağlamaya çalışıyoruz. Sahadaki iletişimi geliştirmeye çalışıyoruz. Çok kaliteli savunma oyuncularımız var. Çalışmayla bu hataların üstesinden geleceğiz” ifadelerini kullandı.

Yeni transfer Hollandalı futbolcu Robin van Persie’nin henüz hazır olmadığını aktaran Portekizli teknik adam, “Nani ve Van Persie çok üst düzey iki oyuncu. İyi bir oyun için fizik kondisyonun da iyi olması lazım. Nani az bir antrenmanla maçlara çıktı. Van Persie’nin de zamana ihtiyacı var. Birkaç gün sonra onun durumunu daha iyi görürüz. İlk maça kadar hazır olmaya çalışacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:23:56,