SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Brezilya Serie B takımlarından Mogi Mirim’in sahibi Rivaldo, adını dünya futbol tarihine yazdırdı.

Barcelona forması altında sergilediği performans ile futbolseverlerin hafızalarına kazınan Rivaldo, 15 ay önce verdiği emeklilik kararından vazgeçerek yeşil sahalara geri dönmüştü. 43 yaşındaki futbolcu, sahibi olduğu Mogi Mirim takımında yeniden oynamaya başlamıştı.

BABA-OĞUL AYNI TAKIMDA

Geçmişte ve günümüzde bu yaşta futbol oynayan başka isimler bulunsa da Rivaldo, bu isimlerin yapamadığı bir şeyi gerçekleştirdi. Mogi Mirim’in sahasında oynadığı ve 3-1 kazandığı Macae karşılaşmasında oğlu Rivaldinho ile birlikte forma giyen tecrübeli futbolcu, gerçekleştirilmesi zor bir başarıya imza attı.

Sadece birlikte oynamakla yetinmeyen Rivaldo-Rivaldinho ikilisi attıkları gollerle takımlarını galibiyete de taşıdılar. 3. dakikada takımını öne geçiren Rivaldinho’ya, baba Rivaldo 17. dakikada penaltıdan attığı golle eşlik etti. 42. dakikada bir gol daha atan Rivaldinho, babası ile birlikte takımının gollerini kaydeden isimler oldular.

Bu da profesyonel liglerde baba ve oğlun gol attığı ilk karşılaşma olarak kayıtlara geçti.

KARİYERİNDE 25. YIL

Profesyonel futbol kariyerinde 25. yıla giren Rivaldo, bu yıllara Brezilya, İspanya, İtalya, Yunanistan, Özbekistan ve Angola’da oynadığı 14 kulüp sığdırdı. Son olarak hem başkanı hem de futbolcusu olduğu Mogi Mirim’de, 43 yaşına basmasına rağmen henüz ölmediğini kanıtladı.

Yayınlanma Tarihi:11:04,