SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın bomba transferi Lukas Podolski, Alman kanalı SKY TV'ye açıklamalar yaptı. Kendisini Türkiye'de top oynamayı seçtiği için eleştirenlere yanıt veren Pololski, herkese Galatasaray'ın büyüklüğünü hatırlattı.

30 yaşındaki forvet, “Galatasaray, Avrupa'da kupalar kazanmış çok büyük bir kulüp. Müzesinde hem UEFA Kupası hem de süper Kupa var. Birçok Alman takımı bu başarıları kazanamadı. Ayrıca İstanbul da mükemmel bir şehir. Kararımın sonuna kadar arkasındayım. Her tercih eleştirilebilir ama ben böyle karar verdim” dedi.

INTER GİBİ OLMAZ

Artık çok çalışmak zorunda olduğunu kaydeden Podolski, Inter'de çektiği sıkıntıları vurguladı. Solak futbolcu şunları söyledi:

“Inter'e transfer olduğumda ligin devre arasıydı. Kısa turnuvalarda oynadım. Şimdi önümde 4 haftalık bir zaman dilimi var. Bu benim için çok iyi. Bu sayede Galatasaray'da Inter'e oranla çok daha başarılı olacağımı düşünüyorum. Günde iki kezantrenman yapıyoruz. Kondisyonumu geri kazanıyorum. Tabii hiçbir zaman oynama garantisi alamazsınız. Benim de biraz gaza basmam gerekiyor. Basacağım da” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:08:31,