SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tenisin süperstarı Rafael (Rafa) Nadal ile KIA arasında yapılan küresel marka elçiliği anlaşmasının 2020’ye kadar uzatıldığı İspanya’nın Madrid kentinde düzenlenen imza töreniyle duyuruldu.

FIFA Dünya Kupası, Avustralya Açık Tenis Turnuvası, NBA, World Extreme Games, Copa America ve Dünya Okçuluk Federasyonu gibi spor organizasyonu ve kuruluşlarının destekçisi olan KIA, tenisin süperstarı Rafael Nadal’la olan işbirliğini 2020 yılına kadar uzattı.

Son dokuz yıldır devam eden bu ortaklıkta, 5 yıl boyunca daha 28 yaşındaki ünlü tenisçi Nadal, KIA’nın TV, yazılı basın ve sosyal medyadaki küresel reklam kampanyalarında görünmeye devam edecek ve KIA’nın otomobillerini dünya çapında tanıtmaya devam edecek.

720’den fazla maç kazandı

Rafael Nadal, 2001 yılında henüz 15 yaşındayken profesyonel kariyerine başladığında tenis dünyasını kasıp kavurdu. 20 yaşına basmadan önce 10 profesyonel ATP şampiyonluğu kazandı. Bu, benzeri olmayan bir başarıydı. Ayrıca kariyerinde 720’den fazla maç kazandı. En son 2014 yılında Fransa Açık’ta kazandığı Grand Slam ile Grand Slam tarihinin tek erkekler kategorisinde tüm zamanların en iyileri listesinde ikinci sırayı paylaştı.