SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Mourinho’yu şimdi anlıyorum”

Almanya Bundesliga takımlarından Borussia Monchengladbach'ın Chelsea'den kiraladığı Andreas Christensen, transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 10:22, 15/07/2015
“Mourinho’yu şimdi anlıyorum”

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Almanya Bundesliga ekiplerinden Borussia Monchengladbach’ın Chelsea’den kadrosuna kattığı Andreas Christensen, Londra’dan ayrılışı hakkında açıklamalarda bulundu.

19 yaşındaki savunma oyuncusu, İngiliz devinden Alman ekibine kiralık olarak gelmesini değerlendirirken doğru bir tercih yaptığını dile getirdi.

Christensen, “Hazard’ın kardeşi Thorgan’a burayla ilgili düşüncelerini sordum ve aldığım yanıtlar sonrasında buraya gelmeyi kabul ettim” ifadelerini kullandı.

Mourinho’nun kendisini buraya yollama sebebini anladığını söyleyen Christensen, “Burada Lucien Favre gibi üst seviyede bir hocayla çalışıyorum. Benim değişimimde büyük etken olacak. Mourinho’yu şimdi anlıyorum. Chelsea’de oynayabilmem için burası bir basamak, bu bir plan” şeklinde konuştu.

Monchengladbach’ta kalıp kalmayacağı konusuna değinen Christensen, “Taraftarlar İngiltere’deki gibi çok coşkulu. Daha karar vermek için erken ama burada her şey yolunda giderse uzun süre kalmayı da düşünebilirim” dedi.