SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Melo’dan transfer açıklaması! 3 takım…

Galatasaray'dan ayrılmak istediğini açıklayan ve kampa katılmayan Melo, Brezilya'dan iki teklif aldığını ancak bunları kabul etmenin imkansız olduğunu söyledi. Brezilyalı futbolcu, menajerinin Avrupa'dan bir takımla görüşmeler halinde olduğunu belirtti.

Güncellenme: 21:16, 15/07/2015
Melo’dan transfer açıklaması! 3 takım…

Galatasaray’ın Brezilyalı orta saha oyuncusu Felipe Melo, Avrupa’dan 3, ülkesinden 2 kulüpten transfer teklifi aldığını söyledi.

Melo, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden yaptığı paylaşımda, hakkında çıkan transfer iddialarına açıklık getirdi.

FLAMENGO İLE ANLAŞAMADI

Açıklamasına, Galatasaray ile bir yıl daha sözleşmesi olduğunu hatırlatarak giriş yapan Brezilyalı futbolcu, “Avrupa’da 10 yıl oynadıktan sonra ülkeme dönmek için büyük bir arzu duyuyorum. Babam, kariyerime başladığım, kupalar kazandığım, küme düşmekten kurtardığım Flamengo’nun yönetimiyle iki kez buluştu. İki tarafın da transferin gerçekleşmesi için ilgisi vardı. Flamengo’ya dönmek için Galatasaray’da kazandığım maaşımın yarısını bırakmaya ikna oldum ama rakamlar arasındaki fark büyük ve anlaşmamız imkansızdı” ifadelerini kullandı.

CRUZEIRO İMKANSIZ!

Brezilya’dan Flamengo’nun yanı sıra formasını giydiği bir diğer takım Cruzeiro’dan da transfer teklifi aldığını belirten Melo, “Cruzeiro’dan bana bir teklif olduğunu menajerim söyledi. Tüm taraftarların bilmesini istiyorum ki, bu transfer de imkansız. Brezilya’ya dönerim ya da dönmem, Flamengo ve Cruzeiro’ya ilgilerinden dolayı teşekkür ederim. Benim için bir onur” değerlendirmesinde bulundu.

MENAJERİ GÖRÜŞÜYOR!

Transfer döneminde, Galatasaray’ın eski teknik direktörü Roberto Mancini’nin çalıştırdığı İtalyan ekibi Inter ile adı anılan 32 yaşındaki Melo, Avrupa’dan gelen tekliflerin de değerlendirildiğini aktararak, “Avrupa’dan 3 teklif aldım, bunlardan biri hala gündemde ve menajerim görüşmeleri sürdürüyor. Kariyerimle ilgili en iyisinin olması için dua ediyorum” şeklinde görüş belirtti.