SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Dışarıya pek alışkın değilim’

UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında yarın Lüksemburg’un Differdange 03 takımı ile karşılacak olan Trabzonspor'un kaptanı Onur Kıvrak, basının karşısına geçti.

Güncellenme: 20:19, 15/07/2015
‘Dışarıya pek alışkın değilim’

Trabzonspor’un kalecisi Onur Recep Kıvrak, teknik direktör Şota ile birlikte yaptığı basın toplantısında takım olarak heyecanlı olduklarını belirterek, “İyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Nasıl başlarsak öyle gideceğini biliyoruz. Sonuçta Trabzonsporuz. Karşımızdaki rakibin ismi ve gücü önemli değil. Biz kendimiz gibi oynarsak kazanamayacağımız maç yok diye düşünüyorum” dedi.

İyi bir ekip olduklarını anlatan Onur, konuşmasına şöyle devam etti:

“Her futbolcunun hedefidir Avrupa’da maç oynamak. Sonuçta orası vitrin. O vitrinde yerimizi almak istiyoruz. Uzun bir ara vermek zorunda kaldım. Çok şükür sakatlığım geçti. Ben de çok heyecanlıyım. Ait olduğum yer orası, sahanın içi. Dışarıya pek alışkın değilim. Her sakatlıktan bir ders çıkarmak önemli. Bu süre içinde gerekli dersleri çıkardım. Arkamda çok yetenekli genç arkadaşlarım var. Burası Trabzonspor. Dokuz yıldır bu kulüpteyim, hiçbir zaman, ‘tekim, ben oynarım’ garantisiyle bakmadık. Hedeflerim var. Bunlar için çok çalışmam gerekiyor. Bunu bilerek, sürekli kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Yarınki maç çok büyük heyecan. O taraftarın önüne, o sahaya tekrar çıkacağım. Benden mutlusu olmayacak herhalde.”

Onur, takımdaki tüm arkadaşlarının karakterli oyuncular olduğunu dile getirerek, “Bu sene Trabzonspor hiçbir zaman pes etmeyecek, terimizi son damlasına kadar sahaya akıtacağız. Bunun sözünü verebiliriz. Şu anda her şey iyi. Rakiplerimiz güçlenebilir ama biz de güçlüyüz. Takım içinde iyi bir uyum var. Hocamız, ağabey-kardeş ilişkisi yürütüyor arkadaşlarımızla. Bu da futbolcular üzerinde çok iyi etki yaratıyor. İnşallah hepimiz için çok hayırlı bir sezon geçer” diye konuştu.