SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İlk olarak Şükrü Saracoğlu Stadı’nın zemininde imza atan Robin van Persie, ardından statta basın mensuplarına cevap verdi.

Persie, Aziz Yıldırım ve Terraneo’ya teşekkür ederek başladığı sözlerine şöyle devam ett; “Gerçekten çok mutluyum. Fenerbahçe ailesinin bir parçasıyım artık. Sahadayken benim için inanılmaz bir anda. Başıma ilk defa böyle bir şey geldi! Ben burada çok istekli ve açım! Türklerin tutkusunu çok sevmişimdir her zaman…

KUYT VE SNEIJDER SÖZLERİ

Kuyt ile 10 yıllık arkadaşlığımız var. O iyi bir arkadaşımız. Milli takım kamplarında futbol ve aile hakkında çok konuşuyoruz. Kuyt ile son yıllarda sadece Fenerbahçe tutkusunu konuşuyorduk! Çok tutkuluydu bu kulübe… Onun görüşü yardımcı oldu!

Sneijder ile rekabetimiz saha içinde olacak. Uzun yıllardır tanıdığım bir arkadaşım kendisi…. Yıllar sonra yine karşılaşacağız. Benim çok iyi arkadaşım, çok iyi bir insan… Süper Lig zor bir lig, Sneijder’in takımı da güçlü bir takım…

TARAFTARDAN ÇOK ETKİLENDİ!

12 yıl önce buraya eleme maçı için gelmiştim. Taraftarların o tutkusunu o zaman görmüştüm! Taraftarlar hep birlikte zıplıyordu. Sanki stat yerinden oynayacak gibi geliyordu! Maç öncesi çok etkilenmiştim!

TRANSFER SÜRECİ NASIL GELİŞTİ?

Her dönemde benim gibi dedikodular çıkıyordu. Son birkaç ayda çoğu kulübe imza attığıma söylediler! Ama Fenerbahçe en güzel hissi veren takım oldu. Sır değil, elbette ki başka takımlarla da görüştüm. Sonuçta 3 yıl buradayım!

“BİRKAÇ HAFTAYA İHTİYACIM VAR”

Kendimi iyi hissediyorum. Ancak sezon öncesi antrenmanı yapmam lazım. Zamana ihtiyacım var. Birkaç hafta çalışmam gerek. Yıllarca üst seviye futbol oynayacağıma inanıyorum. Bu kulübü ve taraftarı mutlu edebilmek için her şeyi yapacağım.

“ŞAMPİYONLAR LİGİ’NE KALACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Benim için ilginç bir yıl olacak. İlk olarak Şampiyonlar Ligi’nde iki eleme turu geçmemiz gerekiyor. Orada karşımıza Ajax çıkabilir! Hocamız ve kadromuzla Şampiyonlar Ligi’ne kalacağımıza inanıyorum. Milli takımla İzlanda maçından sonra bu ülkede Türkiye ile maç yapacağız. Taraftarlar her zaman üst düzey performans bekleyecektir. Baskıdan kormuyorum. Baskı sadece beni heyecanlandırır.

Benim hislerim, ayrılık yönünde gelişmeye başlamıştı. Kendimi ayrılık için alıştırmıştım. Bir günde olan bir şey değil sonuçta… Futbolda çok başarılı anlar yaşadığınız gibi kötü anlar da yaşayabilirsiniz. Manchester United’ın CEO’suna teşekkür ediyorum, ayrılmamda kolaylık sağladığı için…

Hayatta her zaman zor kararlar vardır! Bir karar alırken, artı ve eksilerine bakarsınız. Sevdiğiniz insanlarla konuşursunuz… Her transfer birbirinden farklıdır. Arsenal’den United’a giderken yaşadığım dönemden farklı bir transfer bu!

“ARKASINDAN KONUŞMAK YERİNE…”

Fenerbahçe Sportif Direktörü Giuliano Terraneo ise basın toplantısında kısa bir açıklama yaparak, şu ifadeleri kullandı:

“Tekrar buradayız. Artık transferlerde böyle basın toplantısı yaparak sizlerle aile gibi olduk. Bütün basın toplantılarında bana Van Persie’yi soruyordunuz. Düşündüm ki onun arkasından konuşmak yerine karşınıza çıkaralım.”

Öte yandan İngiltere’nin ünlü spor kanalı Sky Sports basın toplantısını canlı verirken, çok sayıda gazeteci imza törenini takip etti.

Yayınlanma Tarihi:19:22,