SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ünlü futbolcunun 2 eşi, 3 sevgilisi var!

İngiltere Premier Ligi'nde forma giyen Cisse'nin karmaşık ilişkisi ve 2 yıl önce 14 yaşında birini hamile bıraktığı iddiası Ada'da manşet oldu!

Güncellenme: 17:43, 14/07/2015
Ünlü futbolcunun 2 eşi, 3 sevgilisi var!

“Premier Lig yıldızı’nın 2 karısı ve 3 sevgilisi” haberinde İngiltere’nin en yüksek tirajlı gazetelerinden The Sun, Newcastle yıldızı Papiss Cisse’nin ilk karısı Adjia Siny Thiav’ın (27) “İki karılı Cisse beni 13 yaşındayken hamile bıraktı” sözlerini bugün manşet yaptı.

İlişkiye izin yaşının 16 olduğu Senegal’de Papiss Cisse’den olan oğlunu 14 yaşındayken doğurduğunu açıklayan genç kadının şimdi 30 yaşında olan yıldız futbolcuyla doğumdan sonra 2013 yılında evlendiği ve çiftin hiç boşanmadıkları anlaşıldı. Mayıs ayında Papiss Cisse, Senegal’li voleybolcu yıldız Diallo Awa ile Fransa’da evlenince iki eşli olmuş oldu. Fransa’daki ikinci evliliğinin, futbolcunun İngiltere’deki üç sevgilisini hayal kırıklığına uğrattığı kaydedildi.

Adjia Siny Thiav, kocasının başının belaya girmemesi için Senegal’de doğan oğullarının doğum tarihini belgelerde değiştirdiklerini itiraf etti. Böylece kimse yıldız futbolcunun Adjia’yı 13 yaşında hamile bıraktığını anlamadı.

Cisse 16 yaşındayken hamile kalan Adjia Sint Thiav, “Papiss’in başı derde girmesin diye oğlumuzun doğum tarihini belgelerde değiştirdik. Pedofillik ciddi bir suç ve kariyeri için kötü olacaktı” diye konuştu.

İki evliliğin Fransa ve Senegal’de yasaları çiğnediği ve bu iki ülkede de iki karılı olmanın cezasının 12 aya kadar hapis cezası olduğu dikkat çekildi. 13 yaşındaki bir kızı hamile bırakmak ise 10 yıla kadar hapis cezası getirebiliyor.

Adjia’yı Senegal’in başkenti Dakar’da bulan The Sun gazetesi, Adjia’nın şimdi 13 yaşında olan oğlu Ousmane ile birlikte yaşadıklarına dikkat çekti. Adjia, “Hiç boşanmadık. Bana ihanet etti ve kalbimi parçaladı” diye dert yandı.