SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Futbol Takımı, yeni sezon hazırlıklarını akşam antrenmanıyla sürdürdü.

Almanya’nın Harsewinkel kentindeki Marienfeld kasabasında kamp yapan siyah-beyazlılarda, 1,5 saatten fazla süren günün ikinci antrenmanı basına ve taraftara açık gerçekleştirildi.

Koşu ve ısınma hareketleriyle başlayan antrenmanda futbolcular, top kontrolü ve pas çalışmasının ardından iki gruba ayrıldı. Savunma oyuncuları, yarı sahada taktik ağırlıklı tek kale maç yaparken, hücum futbolcuları ise pas organizasyonlarıyla şut çalışması üzerinde durdu.

Saha ortasındaki kısa süreli toplantının ardından yeniden iki gruba ayrılan futbolcular, yarı sahada minyatür kalelerin de kullanıldığı taktik ağırlıklı çift kale maç yaptı. Antrenmanın sonunda bazı oyuncular şut çalışması yaparken, diğer oyuncular ise yenileme programı uyguladı.

Teknik direktör Şenol Güneş, taktik ağırlıklı çift kale maç sırasında futbolculara sık sık uyarılarda bulunurken, oyuncularından topa baskı yapmalarını, oyunu görerek oynamalarını ve oyuna herkesin katılım sağlamasını istedi.

Sabah antrenmanında sağ kasığında ağrı hissettiği için çalışmayı yarıda bırakan Mustafa Pektemek, akşam antrenmanına katılmazken, bu futbolcunun fizyoterapist eşliğinde salonda çalıştığı belirtildi.

Çift kale maç sırasında, yüklemelerden dolayı her iki ayağında da ağrı oluşan Ömer Şişmanoğlu da tedbir amaçlı antrenmanı yarıda bıraktı.

Bu arada, geride kalan sezon İngiltere Premier Lig’e yükselen Watford, Beşiktaş ile aynı otelde kamp yapmaya başladı.

Beşiktaş, yeni sezon hazırlıklarına yarın yapacağı çift antrenmanla devam edecek.