SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hamzaoğlu’nun hedefi “Sir” olmak!

Avrupa’da çalışmayı düşünmediğini belirten Hamza hoca, “Önce buradaki hedeflerimi bitirmem lazım. İnşallah sir alex Ferguson gibi olacağım” dedi.

Güncellenme: 08:18, 14/07/2015
Hamzaoğlu’nun hedefi “Sir” olmak!

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, dün basın mensuplarıyla uzun bir sohbet gerçekleştirdi. Tecrübeli hoca, geleceğe yönelik hedeflerinden bahsetti.

Manchester United'ta 30 seneye yakın görev yapan ve bir efsane haline gelen Sir Alex Ferguson'u örnek aldığını belirten Hamzaoğlu, “Avrupa'da çalışmayı şu anda düşünmüyorum. Önce buradaki hedeflerimi bitirmem lazım. istikrarlı bir yapı oluşturmak istiyorum. inşallah Galatasaray kulübü'nün Sir Alex Ferguson'u olacağım. Ben Akhisar'da çalışırken iki katı para kazanacağım teklifler geldi ama kabul etmedim. Bulunduğum yerde iz bırakmayı arzuluyorum” dedi.

AvrUpA kupalarında başarının adım adım geleceğini vurgulayan Hamzaoğlu, “Bu sene öncelikle gruptan çıkmak istiyoruz. ileride Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu hedefimiz var. 5 sene içinde bunu gerçekleştirebiliriz” ifadelerini kullandı.

Transfer konusunda aceleci davranmak istemediklerini söyleyen usta hoca, “UeFA kupası'nı alan takımda 4 yabancı vardı. Artık paralar büyüdü. Menajerler arıyor oyuncu öneriyor, ve hep yabancı oyunculara yönlendiriyorlar. Oysa biz Süper Lig, 1. Lig her yeri tarıyoruz. neden kendi yıldızlarımızı kendimiz yaratmıyoruz? Sürekli yurt dışından futbolcu alan değil, Porto gibi yurt dışına satan kulüpler olmalıyız” diye konuştu.