SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray 3 koldan birden!

Genel kuruldan istediği yetkileri alan yönetim, transfer bütçesini artırdı. 3 farklı mevkiyi de güçlendirmek isteyen Galatasaray’ın hedefleri Gomez, Farfan ve Chiriches.

Güncellenme: 08:33, 14/07/2015
Galatasaray 3 koldan birden!

amkspor.com / Galatasaray’da 11 Temmuz'da gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul çok kritikti. Dursun Özbek, bazı gayrimenkullerin değerlendirilmesi için üyelerden yetki istedi. Galatasaray'ı mali açıdan rahatlatmak isteyen Özbek, oluşacak bütçenin bir bölümünü transfere harcayacağı sözünü vermişti.

Başkan o gün istediği yetkileri almayı başardı, bütçe de arttı. Hamza Hamzaoğlu'nun direktifleri doğrultusunda düğmeye basan yönetim, 3 farklı mevkiyi 3 yıldızla güçlendirmek için çalışmalara başladı. Cimbom'un hedefleri golcü mario Gomez, sağ açık Jefferson Farfan ve stoper Vlad Chiriches.

Gomez için Fiorentina kapıyı 10 milyon euro'dan açmıştı. Alman yıldız da 5 milyon euro talep etmişti. Pazarlıklar sonucu bu rakamlar makul seviyelere çekildi. Cimbom, 3.5 milyon euro önererek Gomez'i en azından kiralık olarak kadroya katmayı amaçlıyor.

Farfan daha kolay görünüyor. Schalke, Perulu'yu satmaya sıcak bakıyor fakat alternatif arıyor. Sağ kanada ınter'den Shaqiri'nin gelmesi halinde, Farfan'ın sarı-kırmızılı ekibe verileceği konuşuluyor.

Tottenham'ın rumen stoperi Vlad Chiriches'in de Cimbom'a çok yakın olduğunu ingiliz Guardian gazetesi bile yazıyor.