SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / Yeni sezonla birlikte Fenerbahçe'de büyük bir kabuk değişimi yaşanıyor. Sarı-lacivertli ekibin transfer döneminde kadrosunu güçlendireceği biliniyordu ama kimse bu kadarını beklemiyordu.

Henüz ilk kamp dönemi yeni bitti ama Fenerbahçe transferlerini neredeyse tamamladı. Yapılan takviyelerin tamamının planlı, programlı olduğu çok net bir şekilde belli oluyor. Teknik direktör Vitor Pereira'nın istediği tüm oyuncular alındı, alternatifli bir kadro oluşturuldu.

Daha kamp döneminde anlaşıldı ki, Fenerbahçe'de bu sezon büyük bir forma savaşı yaşanacak. Sarı-lacivertli takımda artık hiçbir oyuncunun yeri garanti değil. Yeni kadro yapılanmasında her mevki için kaliteli isimler transfer edildi, artık her futbolcunun alternatifi var.

Öyle ki yıllardır alternatifleri olmayan, sakatlık ve cezalı olmaları dışında kadroya ilk yazılan isimler olan Gökhan Gönül ile Volkan Demirel'in de artık güçlü rakipleri var.

KADRODA 3 KRAL VAR

Sportif Direktör Terraneo, “Hocamız 11'i oluştururken sıkıntı yaşayacak” dedi. otoriteler, kadrodan çıkarılacak iki farklı 11'in de ligde şampiyonluk mücadelesi vereceği görüşünde. Kadroda yer alan 3 forvet de gol kralı olma özelliği taşıyor.

Fernandao geçen sezon Bursa'da, Sow Lille'de, Van Persie Arsenal'de gol krallığı yaşamıştı.

Screenshot_3_600x461