SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe para basıyor!

Saraçoğlu'ndaki 64 locanın tamamı 2 yıllığına satılsa da 27 kişi daha talepte bulundu. Kombine satışları patladı ve ligin başlamasına daha 1 ay varken, 24 bin rakamına ulaşıldı. Stat içi reklamlarından da önemli bir para alındı

Güncellenme: 10:02, 14/07/2015
F.Bahçe para basıyor!

Fenerbahçe dünya yıldızları Robin van Persie, Nani, Kjaer gibi isimleri Türkiye'ye getirip, formayı giydirdikten sonra müthiş bir ekonomik girdiyi de kasasına koydu, dahası da olacak…

Sarı lacivertliler loca, kombine satışları ve reklam gelirleri ile rekor miktarda parayla da gövde gösterisi yapacak. Kasasından çok yüksek miktarda paralar çıkmamasına rağmen daha şimdiden sarı lacivertliler bu yıldızların ücretini çıkarttı gibi. Loca fiyatlarına yapılan zamma rağmen yeni sezon öncesi inanılmaz bir talep oldu.

Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki 64 locanın tamamı 2 yıllığına satılırken, 27 kişi ya da firma ise 2 yıl sonra sıranın kendilerine gelmesini bekliyorlar.

GÜNDE ORTALAMA 1500 KOMBİNE

Kombine  satışlarını Maraton tribününün altındaki dört gişeden gerçekleştiren sarı lacivertliler şu anda 24 bin rakamına ulaşmış durumdalar.

4 gişeden günde ortalama olarak 1500 kombine satılabiliyor. Yani 1 hafta içinde sarı lacivertliler satışa çıkarttıkları tüm kombineleri bitirmiş olacaklar.

Buradan da kulübün kasasına müthiş bir gelir girdisi sağlanacak. En ucuzu 1000 TL, en pahalısı ise (1907 tribünü) 9500 TL'den satışa çıkartılan kombineler kapış kapış giderken, bunda flaş transferlerin ve yeni yapılan takımın da rolü büyük.

KOMBİNE RAKAMINDA ROTA 27 MİLYON EURO

Fenerbahçe 2 yıllığına satışa çıkardığı 64 locadan yaklaşık olarak 13 milyon Euro'yu aldı. Ortalama olarak 200 bin Euro'dan satılan locaların sayısını önümüzdeki yıllarda arttırmayı planlayan sarı lacivertliler gelecek senelerde bu geliri de ikiye katlamayı planlıyor. Sarı lacivertlilerin 13 milyon Euro gelir elde ettikleri locaların yanı sıra kombinelerden de bu sene para basacak.

Şu ana kadar kombine satışlarından elde edilen rakam 17 milyon Euro. 15 gün içinde bu rakamın 27 milyon Euro'ya çıkması bekleniyor.

1 YILLIK REKLAMLAR BİLE SATILMIŞ DURUMDA

Sarı lacivertliler sadece tribün gelirlerinden değil stat içi reklam gelirlerinden de çok büyük gelir elde etmiş durumdalar.

STAT DEĞİL ADETA BANKA

Mabedi olan Kadıköy'deki Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki 1 yıllık reklamların tamamını daha şimdiden satan Fenerbahçe yaklaşık 10 milyon Euro'luk bir geliri de buradan elde etti. Yeni sezon öncesi adeta para basan sarı lacivertliler sadece stadyum gelirleri ile futbol takımının toplam giderlerinin çok daha fazlasını kasaya koymayı garantiledi.

Hürriyet